25. ledna 2018 22:24, aktualizováno  22:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neúspěšný kandidát Hynek podpoří ve volbách Zemana. Odpověděl mu prý na dotazy, Drahoš ne

Prezidentský kandidát Jiří Hynek děkuje svým voličům ve štábu v Jesenici u... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezidentský kandidát Jiří Hynek děkuje svým voličům ve štábu v Jesenici u... | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Hynek podpoří v prezidentských volbách současného prezidenta Miloše Zemana. Řekl to po čtvrteční debatě Jiřího Drahoše a Zemana v České televizi. Hynek oběma kandidátům zaslal otázky, odpověděl mu na ně jen prezident, řekl.

Zatímco Drahoše podpořili protikandidáti z prvního kola Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Mirek Topolánek a Vratislav Kulhánek, na Zemanovu stranu se postavil Petr Hannig. Hynek si vzal čas na rozmyšlenou. Rozhodnout se chtěl po čtvrteční debatě a na základě odpovědí na otázky, kterými oba kandidáty oslovil. Ještě odpoledne Hynek uvedl, že informace nedostal ani od jednoho z uchazečů o post prezidenta.

Zemana se v dopise ptal, jestli si po případné výhry ponechá v týmu kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého, zda je pro přijetí eura a pro reformu EU. Ptal se také, jak by zabránil, aby „veškerou moc ve státě“ nezískal Andrej Babiš a jeho hnutí ANO, pokud by se jako prezident rozhodl předčasně ukončit svůj mandát.

Drahošovi poslal otázky, jakou úlohu by měl po jeho zvolení jeho spolupracovník Jakub Kleindienst, jehož spojuje se středočeským exhejtmanem Davidem Rathem. Chtěl také vědět, jaká role by byla třeba kněze Tomáše Halíka nebo politiků Ivana Gabala či Petra Pitharta, kteří mu vyjádřili podporu. I na Drahoše směřoval otázky o euru, EU či migraci.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ KONSTRUKTÉR FOREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč