Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neuteču, slibuje Rath a chce elektronický náramek

Policisté přivádějí Ratha k soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté přivádějí Ratha k soudu | foto: Mynařík JindřichLidové noviny

PRAHA Poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath se chce za každou cenu dostat z vazby. Nemá ale peníze na kauci, jejíž výši soud stanovil na čtrnáct milionů korun, tak vzkazuje, že na sobě nechá testovat třeba sledovací náramek.

Rath se nyní soustředí na to, jak se dostat z vazby, kde prý prožívá psychické trauma. Čtrnáct milionů na kauci, již stanovil soud, však nemá. Rath to sdělil v rozhovoru pro MF DNES, který poskytl písemně z vězení.

ČTĚTE TAKÉ:

"Od svých dětí a 81letého otce utéci nemohu. To by bylo stejné jako vězení - nemohl bych být s nimi a stal bych se celoživotním štvancem bez domova. Proto nabízím veškeré záruky - odevzdání pasu, denně se hlásit, sledovací náramek, tedy cokoli," napsal v obsáhlém dopise.

Věří, že by jej mohlo ministerstvo spravedlnosti zařadit do programu, v němž na 25 vězních testuje nové sledovací zařízení. Náramky jsou však určeny jen pro odsouzené k domácímu vězení, ne pro lidi ve vazbě. I když se plánuje rozšíření, Ratha se už zřejmě týkat nebude.

Rath potvrdil, že ve vazbě píše třaskavou knihu. "Snad se mi podaří politický thriller ze skutečných událostí. Pracovní název je Absurdní proces," uvedl Rath v korespondečním rozhovoru.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...