Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Neuvirth tahal úlomky z oka

TAMPA Hokejisté Washingtonu vyhráli v pondělním utkání NHL na ledě Tampy Bay 2:1 po samostatných nájezdech a prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů.

Brankář Washingtonu Michal Neuvirth však odstoupil ze hry po první třetině kvůli zranění oka, které mu způsobila rána do masky hned v úvodní minutě zápasu.

Neuvirth, který vychytal předchozí čtyři výhry Capitals, po 21 sekundách hry dostal ránu pukem do hlavy po střele Natea Thompsona. První třetinu sice dohrál a zneškodnil šest ze sedmi střel, po přestávce jej ale nahradil Braden Holtby.

„Michalovi se do oka dostaly částečky kovu odlomené z masky. Nejdříve je nemohl dostat ven, ale pak se mu to povedlo a teď už je všechno v pořádku. Bude o. k.,“ prohlásil trenér Bruce Boudreau.

Neuvirthův náhradník Holtby si vedl skvěle a do konce zápasu už neinkasoval. Vyrovnávací gól Capitals na 1:1 vstřelil v 55. minutě Alexandr Sjomin, penaltový rozstřel pak rozhodl gólem hned v první sérii Alexandr Ovečkin.

„Naskočit do hry v rozehraném utkání je jedna z nejtěžších věcí. Ale když mi trenér najednou řekl, že půjdu do branky, nahromadila se ve mně spousta adrenalinu a myslel jsem jenom na to, abych podal co nejlepší výkon,“ prohlásil Holtby, který odchytal teprve devátý zápas v NHL. Během 45 minut včetně prodloužení si připsal 21 zákroků a v rozstřelu pak zastavil všechny tři nájezdy soupeřů.