Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nevystoupíme! Cestující v metru budou stávkovat proti odborářům

Cestující v metru budou stávkovat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestující v metru budou stávkovat. | foto: Šereda VojtěchLidovky.cz

PRAHA Na zastávce pražského metra Můstek ve středu večer nastoupí do posledního spoje, pojedou na konečnou stanici Dejvická, a tam nevystoupí. Cestující v Praze chystají stávku proti odborářům.

"My, zákazníci Dopravního podniku hl.m. Prahy, nesouhlasíme s omezením předplacených služeb. Proti tomuto omezení budeme protestovat formou stávky cestujících: Nevystoupíme ve stanici Dejvická," píše v prohlášení odPorový svaz cestujících.

Za stávkou proti stávkujícím zaměstnancům pražského dopravního podniku stojí kavárník Martin Kotas, který s jejich počínáním nesouhlasí. "Třeba moje děti se nedostanou do školy, ale způsobí to i řadu dalších komplikací," vysvětlil serveru Lidovky.cz důvod, proč chystá protistávku.

Podívejte se na přehlednou infografiku

DPP se na akci připraví. "Jestli se stávka uskuteční, na místě budou určitě zaměstnanci dopravního podniku, pokud cestující opakovaně neuposlechnou výzvu k opuštění vlaku,  zasáhne městská policie," vzkázala Martina Neckářová z tiskového oddělení společnosti.

Je možné, že na Dejvické bude pořádně rušno, Kotasův happening se totiž setkává s nadšeným ohlasem. "Informaci jsme zveřejnili v 1 hodinu ráno a v tuhle chvíli máme přihlášených asi 300 lidí," upřesnil pořadatel. Cestující se ke stávce svolávají i prostřednictvím sociální sítě Facebook, kde bylo v úterní poledne přihlášeno skoro 174 účastníků. Proti odborářům se zde šikují i další uživatelé - ke dvěma stránkám Za mě nestávkujete jich bylo v úterý odpoledne přihlášeno bezmála 40 tisíc.

ČTĚTE VÍCE O STÁVCE V PRAŽSKÉM METRU

Metro v hlavním městě se původně nemělo zastavit, nakonec však odboráři ohlásili, že kvůli bezpečnosti nepojede. Připustili však, že nikomu nebudou bránit v práci. Vedení pražského dopravního podniku slíbilo, že se pokusí zachovat alespoň víkendový provoz, kolik souprav však nakonec ve čtvrtek opravdu vyjede, nedokáže nikdo odhadnout.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!