9. června 2019 12:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nezletilý mladík bez řidičáku srazil v Králově Dvoře tři lidi. Nadýchal 1,6 promile

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Králův Dvůr (Berounsko) Nezletilý mladík bez řidičáku a pod vlivem alkoholu srazil v neděli v noci v Králově Dvoře tři lidi. Záchranáři je s vážnými zraněními převezli do pražských nemocnic. Vyšetřování nehody pokračuje, zatím nebyl podezřelý obviněn.

Policisté u nehody zasahovali kolem 01:00. Mladík narozený v roce 2002 doma dle mluvčí ukradl osobní vůz a při jízdě nezvládl řízení a vyjel na chodník, kudy šli dvě ženy a jeden muž. „Řidič nadýchal 1,6 promile,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Zraněné jsou narozené v roce 1971 a 1973, muž, který šel s nimi a vůz ho taktéž zranil, se narodil v roce 1975.

Mladík by mohl být stíhán za ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a jízdu bez řidičského oprávnění. Za těžké ublížení na zdraví, kterého se pachatel dopustí na více osobách, může podle trestního zákoníku hrozit až dvanáct let vězení. Avšak v případě mladistvých osob se sazby snižují a soud může podle okolností přistoupit k různým typům trestních opatření (peněžitý trest, podmínečný trest a další).

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.