Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vavřincová 8.10.2020 13:28

Dokud nebude zprovozněno automatické generování kódů při zprávě o pozitivitě, je to k ničemu. Pozitivní test jsem měla přes čtyřmi dny, na hygienu jsem se dovolala hned, ale odbyli mě, že zavolají sami. Od té doby nic, svoje kontakty jsem si obvolala sama. Chápu, že nestíhají, ale za této situace nemá aplikace význam.

J. Novák 28.10.2020 5:36

A jaká je souvislost s eRouškou?

J. Havelka 29.9.2020 20:54

Rozhodně není pravda, že nevysává baterii telefonu. Bluetooth mám na iPhonu spuštěný stále kvůli Apple Watch, ale s aktivací eRoušky se objevila nová spotřeba s názvem „Oznámení o kontaktech s nákazou“, která sežere 6% kapacity. Dalších 18% sežere zapnuté Sdílení polohy v mapy.cz. Tragické to není, ale štve mě to, hlavně mě štve mě to lhaní okolo toho.

A taky mě štve ta nesmyslná nesrozumitelná nápověda v eRoušce: „V případě, že vám bude stanovena diagnóza COVID-19, je důležité to prostřednictvím aplikace od místního zdravotního úřadu nahlásit.“ Jaké aplikace? Jakého úřadu? Četl to vůbec po sobě někdo?

J. Hájek 19.9.2020 1:28

Maximálně do pěti minut mě správce telefonu po instalaci této "úsporné" aplikace upozornil, že dělá hlavně to, že neustále vysává baterii... To jako mám telefon 2x denně nabíjet nebo co?! K čemu je taková aplikace, když za pár hodin vysaje baterii a nefunkční telefon s eRouškou je následně naprosto k ničemu?!

V. Šedivý 18.9.2020 23:26

A ten telefon, na který to mám nainstalovat, ten mi pošle Babiš poštou?

V. Čihák 18.9.2020 22:11

Předpokládám chybu okolo 100 m spíše více. Ideální by byl bluetooth v. 2.0 nebo 3.0. - 10 m. Takové přístroje se již nevyrábí. Pochybuji totiž, že to porovnává intenzitu pole při první detekci s pozdějším stavem. Postupně tam vloží reklamu na kovid produkty. Paní ministryně z Finska se možná s někým minula a šla raději do karantény. Upozornění: Při pozitivním nálezu nevyskakujte za jízdy z oken souprav veřejné dopravy!

A. Loukota 18.9.2020 22:07

Není už těch špiclovacích aplikací až příliš?

P. Netolický 18.9.2020 20:52

Skvělá aplikace, která může nahradit nefunkční trasování, pokud ji bude používat hodně lidí. Je dobré vědět že jsme byli v delším blízkém kontaktu s někým nakaženým, můžeme se pak podle toho chovat, a chránit pro jistotu své blízké.

J. Jirka 18.9.2020 21:17

Šikovné je, že nám aplikace také oznámí, že jsme byli v delším blízkém kontaktu s rouškomilem, který se nás pokusí obratem udat.

J. Jirka 18.9.2020 20:30

e-Rouška nezná vaše jméno, na odběrových místech vládne naprostý pořádek, testovací vzorky neslouží k cílenému odběru DNA, armáda zajistí regulérnost krajských voleb a nemocnice budou přeplněny mrtvými a umírajícími. A jestli ne, tak řekněte premiérovi a on to osobně zařídí.


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...