13. února 2018 18:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie hledá lyžaře, který v Rokytnici vážně zranil 12letého chlapce. Viník bez přivolání pomoci ujel

Vrtulník se záchranáři - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník se záchranáři - ilustrační foto | foto: Týdeník policie

PRAHA Neznámý lyžař srazil v úterý dopoledne 12letého chlapce na modré sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou v areálu Horní Domky. Chlapec utrpěl středně těžké zranění. Policie po viníkovi pátrá a žádá svědky o pomoc, jelikož dotyčný ujel. O incidentu informovala Policie ČR. Svědci mají kontaktovat linku 158.

Policie intenzivně pátrá po neznámém lyžaři, který na sjezdovce srazil 12letého hocha, cizince, ale nijak mu nepomohl, a ani mu nepřivolal pomoc. K události došlo v úterý kolem 10:30. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ napsala v tiskové zprávě Ivana Baláková, mluvčí KŘP Libereckého kraje.

Chlapec utrpěl středně těžké zranění na noze. Policisté mluvili s rodiči hocha zatím jen předběžně, vypravili se s ním totiž do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kam zraněného transportoval vrtulník Zdravotnické záchranné služby. 

13.února 2018 v 15:32, příspěvek archivován: 13.února 2018 v 16:21

Dnes dopoledne srazil na modré sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou v lyžařském areálu Horní Domky neznámý lyžař 12letého chlapce. Ten utrpěl středně těžké zranění. Policisté po viníkovi pátrají, protože ujel a žádají svědky o pomoc. Kontaktovat lze známou linku 158.

V souvislosti s případem policie žádá a vyzývá svědky události, aby veškeré informace, které mohou vést ke zjištění totožnosti viníka, zavolali na linku 158. Sdělit je také mohou na jakémkoliv oddělení Policie ČR. 

Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?