29. dubna 2019 15:25, aktualizováno  22:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž se v obchodě na pražském Andělu polil hořlavinou, zapálil a odjel tramvají

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Policie ČR

Kolem druhé hodiny odpolední se v nákupní pasáži u Alberta na pražském Andělu v pondělí zapálil mladý muž. Hořící vyšel ven, kde se mu podařilo uhasit, a nastoupil do tramvaje ve směru na Barrandov. Po zásahu policie a záchranářů skončil na klinice popálenin na Vinohradech.

„Muž byl zřejmě zfetovaný, nejprve si dobíjel kredit vedle v trafice, poté ho ale někdo vykázal. Dělal hluk, křičel, následně se celý včetně hlavy polil tekutým podpalovačem a zapálil. Musel to plánovat, když hořlavinu vytáhl z batohu,“ uvedli pracovníci sýrárny Hakarmel, u jejíhož vstupu muž, podle svědků zhruba třicetiletý, čin vykonal. „Venku už hořel poměrně dost,“ dodal personál.

Pracovník ochranky Ognyan Žekov uvedl, že s mužem byla i neznámá žena. „Křičela na něj: ‚Kájo, nedělej to, nedělej to.‘ Měl mokrou hlavu a byl bezvlasý. Hořel 3-4 minuty, na hrudi až k zátylku. Kousek kůže mu odpadl, hořela velmi rychle. Pak vyšel ven z pasáže, sundal si bundu a uhasil se. Viděl jsem jenom, jak nastoupil do tramvaje a odjel,“ vylíčil. Přivolaní záchranáři tak již na místě nikoho nenašli a odjeli. Policie následně muže sledovala za tramvají z policejního vozu. 

„Kolem čtrnácté hodiny jsme přijali hlášení, že se měl na místě polít neznámý muž blíže nespecifikovanou tekutinou a následně se zapálit. Nicméně se hned uhasil, nasedl do tramvaje směrem na Barrandov a odjel. Tam ho policisté nalezli, zavolali rychlou záchrannou službu a ta ho ošetřila,“ uvedl k incidentu mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

O muže se následně zdravotníci postarali. „Ve čtrnáct hodin jsme od policie obdrželi tuto výzvu, k té jsme vyjeli ve složení inspektora a záchranářské posádky. Na místě jsme ošetřili muže ve věku 38 let s popáleninami na pěti procentech těla. Poté byl převezen na kliniku popálenin do Vinohradské nemocnice,“ popsala serveru Lidovky.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle aktuálních informací byl muž opilý a při dechové zkoušce nadýchal 2,5 promile alkoholu. 

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz