Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Nezodpovědná moc a alkohol.’ Hutka kritizoval Zemana, na donášení Srpa StB trvá

Česko

  20:14
PRAHA - Písničkář Jaroslav Hutka stále trvá na tom, že bývalá hlava Jazzové sekce Karel Srp na něj udával StB. Řekl to v rozhovoru pro DVTV. Kritizoval i prezidenta Miloše Zemana. Podle Hutky některé jeho kroky „zavání vlastizradou.“

Písničkář Jaroslav Hutka považuje žalobu od Karla Srpa za absurdní. foto: MAFRA

„Tvám na tom, a důkazů je řada,“ řekl Hutka v rozhovoru o údajném donášení Karla Srpa StB. „Nejen zápisy dokumentů StB, ale i osobní zkušenost.“ Hutka mluvil o sedmisetstránkovém dokumentu, který si o jeho činnosti vedla StB. Podle Hutky je nepravděpodobné, že informace pod krycím jménem „Hudebník“ mohl vynést někdo jiný, než právě Srp. „Pamatuji si jeho první návštěvu u mě, a to je první oznámení v mém spise,“ řekl Hutka.

Srp na Hutku podal trestní oznámení za to, že o jeho údajném donášení StB Hutka opakovaně psal na Facebooku.

Jaroslava Hutku vyštval za hranice komunistický režim v rámci akce Asanace,...
Jaroslav Hutka před svou nucenou emigrací, kterou strávil v Nizozemsku.

V rozhovoru Hutka také potvrdil svou dlouhodobou kritiku Zemana ohledně snahy jmenovat Srpa do Etické komise pro vyznamenávání aktivních odpůrců proti komunismu. Hutka dodal, že Zemanovo současné chování specificky ve vztahu s Rusem a Čínou „zavání vlastizradou“.

Se Zemanem si Hutka kdysi tykal. To podle jeho vyjádření přestalo platit už v 70. letech, kdy o něm Hutka napsal kritický článek. Když se poté potkali v divadle Semafor po koncertu pro Karla Kryla, Zeman tykání vzal zpět. „Lidi se scházejí a rozcházejí,“ řekl mu prý Zeman.

Zeman se podle Hutky nezměnil, negativní vývoj v něm pouze údajně roste dál s pozicí „nezodpovědné moci“ a alkoholem.

Autor:

Mohlo by vás zajímat