Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nic jste nepochopili, pouští se Topolánek do kolegů před kongresem ODS

Mirek Topolánek na sjezdu ODS v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek na sjezdu ODS v Brně. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Ovlivnit kongres ODS na poslední chvíli se pokusil bývalý šéf strany Mirek Topolánek. Vadí mu, že podle programu by ODS měla nejprve zvolit vedení, a pak teprve by přišla na řadu diskuse. "Tvoří se hlasovací aliance pro předem připravené manipulační hry," píše Topolánek a straníkům vyčetl, že "nic nepochopili".

Topolánek se v komentáři pro MF Dnes zostra pustil do spolustraníků a vyčítá jim, že odmítají politickou diskusi a místo ní tvoří hlasovací aliance pro "předem připravené manipulační hry".

Tvrdí, že členové ODS nejsou ochotni vyslechnout sami sebe a pokračují v tradici hry na vnitrostranickou demokracii. Podle bývalého předsedy občanští demokraté neporozuměli hloubce problémů, ve kterých se současná ODS nachází. "Nic jste nepochopili a nic jste se nenaučili," napsal Topolánek.

K TÉMATU:

To, že nebyl s ostatními expředsedy strany Václavem Klausem a Petrem Nečasem na kongres pozván, ho prý nemrzí, ale je to podle něj neobvyklé. "Ostatně, nic nového bychom vám už asi neřekli," vzkázal delegátům Topolánek.

Rozloučí se Topolánek s ODS definitivně?

Kromě nedostatečné diskuse je podle expředsedy důvodem krize také to, že stranu zasáhlo za dobu její existence příliš mnoho zlomů. A jmenuje "sarajevský atentát", pád jeho vlády v době předsednictví EU i okolnosti jeho konce v čele ODS.

Program kongresu ODS by se ale ještě mohl na poslední chvíli změnit. Rozhodnutí by mělo padnout v pátek večer. "Nevím, jestli jste schopni, nebo spíše ochotni rozhodnutí výkonné rady o programu na kongresu zvrátit a jako konzervativní strana se chovat standardně a konzervativně, rozhodně vám to doporučuji. Možná to je mé doporučení poslední," uzavřel Topolánek.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!