Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nóó... nebyla to žádná hitparáda

Česko

Do Evropy a zpět. V neděli se vrátila z Vancouveru, včera se už zase vydala za poznáním. S prknem, samozřejmě. Pro drobnou snowboardistku Šárku Pančochovou (19) se po 14. místě z olympijské U-rampy život nezastavil.

* LN To vás nelákalo aspoň trochu si po olympijské misi odpočinout?

- Ne, proč? Mám ráda cestování, setkání s kamarády. To byl vždycky můj sen - cestovat, jezdit prašan a vydělávat si tím.

* LN Jaká bude náplň této cesty?

- Ve Španělsku budu točit snowboardové video. Když ho uvidí milion lidí, bude to prima.

* LN Tím se také dá vydělat?

- Od toho přece nejsou jen závody, ale taky focení a filmování. Po Španělsku chci jet ve francouzském Tignes evropské X-Games a nakonec v Americe US Open, jeden z nejtěžších závodů vůbec.

* LN Chce se vám ještě vracet se k olympiádě?

- Byla to velká zkušenost. Nóó... nebyla to žádná hitparáda, celkem čtyřikrát jsem si při dopadu přisedla. Přitom tenhle trik vždycky odjedu, takhle mi dvanáctičlenné finále uteklo o bod. Užila jsem si to, ale nepadat, měla bych ještě větší radost. (směje se)

* LN Na olympiádu vám pomohl lednový triumf v závodě SP v Rakousku, vedla jste světový žebříček FIS. Víte, kolikátá jste nyní?

- To fakt nevím.

* LN Třináctá. A v profesionálním žebříčku vám patří druhé místo.

- To jde. Ale i tam jsem vedla, ne? Jenže pak jsem kvůli poranění lokte musela vynechat X-Games a Canadian Open, takže jsem nestihla zvládnout nové triky pro olympiádu.

* LN Martin Černík, kouč a váš rádce, o vás hovoří v superlativech, neboť se U-rampě věnujete teprve druhou sezonu. Co vy na to?

- On tomu rozumí, třeba má pravdu! (smích) Už jsme plánovali, co se naučím, další olympiáda bude za čtyři roky. To je raz dva, ne?

* LN V květnu vás doma v Uherském Brodě čeká maturita. Chystáte se?

- Hm... (povzdechne si). Chtěla bych odmaturovat v termínu, byť se do školy podívám až v dubnu. Musím to zvládnout, ať je to za mnou.

* LN Snowboardisté jsou rádi nezávislí. Jak se to projevuje u vás?

- No, rodiče pracují třetí rok v Anglii, takže bydlím sama. Cestuju po světě a myslím, že umím vyváznout bez újmy z různých situací. Ale když to jde, zajdu za babičkou na oběd. Bydlí blízko a je prima.

Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...