Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Norové budou v září rozhodovat o tom, zda Michaláková dostane své děti zpět

Norská krajská sociální komise by měla v září začít rozhodovat o tom, zda Eva Michaláková dostane zpět do péče své dva syny Denise a Davida. Norské úřady je z rodiny odebraly v květnu 2011 kvůli podezření na zneužívání a zanedbávání, děti vyrůstají u pěstounů. S mladším hochem by se matka měla podle plánu vidět v srpnu. Řekla to v úterý zástupkyně rodiny Kateřina Jurigová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 29.7.2015 13:38

koncem loňska... fuj tajbl, co je to loňsko?

P. Hrušovský 28.7.2015 17:30

Za tím stojí tzv. "juvenilní justice". Lov na děti. Zákonodárci totiž na poukaz EU na to, že je příliš mnoho dětí v ústavech, odpověděli tak, že né že mechanismus odebírání dětí je špatně, né že zákony jsou špatně, ale že jen ústavy jsou špatně. Tak se vyrojily školicí agentury pro "profesionální pěstouny". Odebírání dětí z naprosto idio*ských důvodů zůstalo a ještě bylo posíleno, stal se z toho byznys, profitují jednak školicí agentury, jednak pěstouni samotní. Při dnešní nezaměstnanosti - kdo by nechtěl být profesionální pěstoun, když mu stát dává podstatně víc, než biologickým rodičům?

P. Hrušovský 28.7.2015 17:42

Sociálka se nemusí řídit důkazy, jí stačí cokoliv, co jí kdokoliv nalže. Ani u soudu neuspějete, páč rodinné právo se narozdíl od práva trestního nemusí důkazy řídit. V trestním právu vás nikdo neodsoudí na základě falešných důkazů a vymyšlených lží. V rodinném právu ano. A přitom by stačilo dát do rodinného práva včlenit jediný paragraf o tom, že sociálka a pěstoun má u soudu status svědka. A už by museli oba předložit pádné důkazy pod hrozbou trestního stíhání pro pomluvu a předložení falešných důkazů. Jak prosté. Ale z nějakých mě záhadných důvodů neproveditelné.

Je snadné rozbít rodinu a sebrat dítě. Ještě snadnější je ale činnost úřadujících orgánů vymezit tak, aby k tomuto nemohlo docházet. Ale nikdo o juvenilní justici a lovu na děti nemluví. Veřejnoprávní média mlčí. Ale o těch, kdo s láskou pečují o opuštěné děti, o tom řeč není. Je o bezohledných lidech, co si z pěstounství udělali byznys.

P. Hrušovský 28.7.2015 17:55

Proč tedy ti "profesionální pěstouni" nemají zájem právě o ty děti v ústavech? Protože tam většinou nejsou ty malé děti. To se radši zruší Klokánek či rozbije fungující rodina a dá se to "profesionálům".

D. Nowodny 28.7.2015 15:33

......nechaly....

D. Nowodny 28.7.2015 15:32

Toto je neuvěřitelné, dosud jsme si mohli myslet, že toto je možné někde v arabské nebo africké zemi. Norské úřady asi stále žijí podle říšskoněmeckých okupačních zakonů-zvyků, kdy nechali norské ženy "plnit plán rozmnožování" národa pro SS !!

J. Křivan 28.7.2015 15:02

Norské šílené úřady na ochranu dětí vrátily dnes ruské rodině jejich dítě, které jim bylo odebráno zato, že chlapcovi vytrhli vyviklaný mléčný zub. Proces vrácení trval přes rok.

http://tass.ru/obschestvo/2146779

P. Hrušovský 28.7.2015 17:21

A Michalákové děti v roce 2011 Barnevernet odebral jen kvůli tomu, že si matka dlouhodobě stěžovala na učitelku v mateřské školce. Čili klasická msta učitelky. Ani policie, ani soudy nenašly žádné důkazy pro tvrzení učitelky o údajném zneužívání dětí. Ale sociálka si jak tam, tak ale i u nás může bez důkazů sebrat děti komukoliv.


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...