3. října 2012 18:33, aktualizováno  20:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Předseda dozorčí rady pražského dopravního podniku Nouza rezignoval

Nový předseda dozorčí rady Jiří Pařízek (vlevo) a odstupující předseda Jiří Nouza. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový předseda dozorčí rady Jiří Pařízek (vlevo) a odstupující předseda Jiří Nouza. | foto: ČTK

PRAHA Předseda magistrátního výboru pro dopravu Jiří Nouza (TOP 09) rezignoval na post šéfa dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Z funkce odstoupil, aby zabránil možným mediálním spekulacím ohledně výběru nového generálního ředitele podniku, řekl novinářům po středečním jednání rady. Od čtvrtka jej ve funkci nahradí zastupitel Jiří Pařízek (TOP 09).

PSALI JSME

Nouza uvedl dva důvody odchodu. Jde prý o negativní mediální prezentaci rozhodnutí dozorčí rady, která pod jeho vedením v srpnu odvolala generálního ředitele Vladimíra Liche. Za nejdůležitější motiv odchodu uvedl probíhající výběrové řízené na generálního ředitele. "Nechci, aby bylo výběrové řízení v budoucnosti jakýmkoli způsobem zpochybňováno mou osobou a nechci, aby docházelo k negativní mediální prezentaci," uvedl. Ve vedení dozorčí rady působil Nouza od března letošního roku. Nadále zůstává členem dozorčí rady.

Kvalitní ředitel pražského dopravního podniku
"Myslím si, že v této chvíli jsou všechny předpoklady, aby výběrové řízení bylo dokončeno úspěšně. Věřím, že z tak velkého počtu kandidátů vzejde kvalitní ředitel," řekl. Do výběrového řízení se přihlásilo 51 zájemců, jména kandidátů podnik nezveřejnil.

Bývalý ředitel Vladimír Lich byl v srpnu odvolán na doporučení politiků v dozorčí radě podniku krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku. Dozorčí rada odvolání zdůvodňovala manažerskými pochybeními ohledně vypisování veřejných zakázek, Lich, který byl do čela podniku jmenován na začátku roku bez výběrového řízení, ale výtky odmítl.

Zastupitel Jiří Pařízek působil v ekonomickém úseku DPP v letech 1991 až 2007, z toho v letech 1994 až 2004 jako ekonomický náměstek divize autobusy.

Lidovky.cz, ČTK