Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 9 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ústecká vyhláška omezuje prostituci, strážníci mohou nově hnát ke zodpovědnosti i zákazníky

Prostitutky, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prostitutky, ilustrační foto | foto: Shutterstock

ÚSTÍ NAD LABEM Ústečtí zastupitelé ve středu schválili vyhlášku, která zakazuje nabízení, poskytování a využívání sexuálních služeb. Prostitutky se objevují zejména v ústecké čtvrti Předlice, kam sjíždějí řidiči kamionů z dálnice D8. Vyhláška dává možnost strážníkům prostitutky z místa vykázat.

Dosud problematiku sexuálních služeb řešila v krajském městě vyhláška k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Nová obecně závazná vyhláška umožňuje strážníkům brát k zodpovědnosti i lidi, kteří sexuálních služeb využívají. „Vyhláška je v první řadě sociální problém, nikoliv bezpečnostní. Četník potřebuje mít v ruce nástroj, aby prostitutku z místa vyhnal. Nová vyhláška mu to umožní,“ uvedl ředitel městské policie Pavel Bakule.

Situace je podle strážníků závažná mimo jiné kvůli tomu, že ženy nabízejí své služby i nedaleko předlické základní školy. „Nějak se ten problém řešit musí. Můžeme zasáhnout i proti využívání sexuálních služeb. Udílení pokut je až to poslední, jsou to často matky, které tvrdí, že se snaží uživit rodinu,“ uvedl Bakule.

Do průmyslové zóny Předlice sjíždějí řidiči nákladních aut, kteří si tam odbývají povinné čekací doby. Opoziční zastupitel Radim Bzura (nez.) upozornil na chybějící zázemí pro tyto řidiče. Pokud podle něj vhodné podmínky pro řidiče v podobě odpočívadla se sociálním zázemím nevytvořil stát, vlastník dálnice D8, tak to musí učinit město.

Po dlouhé debatě pro schválení vyhlášky hlasovalo 27 zastupitelů, čtyři se hlasování zdrželi.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...