Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová vláda 27. ledna? Troufalá zpráva, tvrdí Zemanův kancléř

Česko

  14:24aktualizováno  14:39
PRAHA - Datovat jmenování vlády Bohuslava Sobotky k 27. lednu je velká troufalost. Serveru Lidovky.cz to řekl kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Zeman chystá zásadní vystoupení k politické situaci na pátek, ve stejný den mu šéf ČSSD také přinese podepsanou koaliční smlouvu.

Vratislav Mynář foto: MAFRA - Tomáš Krist

S informací, že hlava státu jmenuje nový kabinet poslední lednové pondělí, přišla Česká televize. „Tyto informace nemám. Od ČT je to velká troufalost,“ reagoval pro Lidovky.cz kancléř Mynář. Prezident s ním podle jeho slov úvahy o nové vládě konzultuje.

Jestli může být Sobotka už před páteční schůzkou a tiskovou konferencí optimistický, ale Mynář říct nechtěl. „Avizovaná tisková konference je přesně k tomuto tématu a nechtěl bych jí ubírat sílu a prestiž,“ prohlásil.

Sobotka byl k termínu jmenování vlády rezervovaný

Rezervovaný byl k termínu jmenování vlády i sám Sobotka. „Já si počkám na to, až mi tyto údaje případně sdělí prezident republiky, předpokládám, že mohou být tématem páteční schůzky, kde bychom s prezidentem měli mluvit o tom, jak má načasované ústavní kroky v situaci, kdy je na půdě sněmovny je vše připraveno pro to, aby získala důvěru,“ prohlásil ve Zlíně. Na zastřeném hlase bylo znát, že šéf ČSSD ještě není ve zdravotně ideální kondici.

ČTĚTE TAKÉ

Na 17. ledna do Lán plánovaná rozlučková večeře prezidenta s vládou Jiřího Rusnoka. A v nadcházejících týdnu by koalice ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL měla ve sněmovně splnit podmínku, která zatím brání vstupu šéfa ANO Andreje Babiše do vlády. Tedy schválit aspoň v prvním čtení novelu služebního zákona.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat