Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nové centrum s prvky pedagogiky Montessori

Česko

LÁZNĚ BOHDANEČ Nové mateřské centrum pro rodiče na mateřské dovolené a jejich děti inspirované pedagogikou Montessori zahájilo 14. září svůj provoz. Jeho vznik iniciovalo občanské sdružení Na rovině, které se také bude starat o chod centra. Projekt bude financován z darů a grantů.

Lektorky centra připravují výtvarné a jiné dílny pro děti, výuku angličtiny, besedy či přednášky z oblasti výchovy a vzdělávání, ale také burzy dětského oblečení.

Na mateřské centrum by měla navázat v příštím roce i základní škola s prvky pedagogiky Montessori. „Zatím se vyřizuje zřizovací listina školy, všichni budoucí učitelé prošli Montessori kurzem,“ informuje Pavla Závodná ze sdružení Na rovině.

Vzdělávací metoda pojmenovaná podle své zakladatelky, italské lékařky Marie Montessori, klade důraz na respektování dítěte a jeho individuality učitelem. Kritici metody však připomínají, že výuka pracuje s individuálním tempem dítěte, a pokud by dítě přešlo do běžné školy, nemuselo by tempu třídy stačit. Poukazují i na to, že některé děti potřebují vedení učitele, který jim řekne, co, kdy a jak budou dělat, a v montessoriovské třídě, kde se učí, co právě chtějí, pak nejsou šťastné.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!