23. září 2015 9:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nové video z akce trenky. Ztohoven ukryli před zadržením na lešení datové karty

Muži při svém výlezu na Hrad ukryli datové karty v lešení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži při svém výlezu na Hrad ukryli datové karty v lešení. | foto: Facebook Ztohoven

PRAHA Skupina Ztohoven na své facebookové stránce zveřejnila další video z akce vyvěšených trenek. Na novém příspěvku ukazují, že před zatčením museli na lešení skrýt datové karty. Člen skupiny Tomáš Jasný se pro ně vrátil.

Při trenkové akci místo standarty zavlály nad Pražským hradem v sobotu rudé trenky. Umělci to vysvětlují, že jde o kritiku Zemanova vřelého přístupu k Číně. Policie tři z nich zadržela.

Nicnetušící kolemjdoucí si chtěli pro štěstí na kominíky sáhnout.
Záběry z výměny standarty za rudé trenky.

Prezident Miloš Zeman v úterý oznámil, že kvůli incidentu by měl být odvolán šéf Útvaru pro ochranu prezidenta a další personální změny budou následovat.

Nechci se vyjadřovat ke třem blbečkům, kteří ani nevědí, že prezidentská standarta je státním symbolem a netýká se žádného konkrétního prezidenta, ale samozřejmě, že ochranka selhala. To znamená prvním důsledkem je odvolání dosavadního ředitele policejní ochrany,“ řekl k akci skupiny Ztohoven Zeman.

Pro tohle jsme se tam vrátili // This is what we got back for

Před zatčením jsme museli na lešení skrýt datové karty. Člen skupiny Tomáš Jasný se pro ně vrátil.

Posted by Ztohoven on 22. září 2015
, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!