Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novinářská laťka – skoky v obchoďáku

Česko

PRAHA Skoky mezi obchody a stánky před zraky nakupujících – takovou podívanou nabídne ve čtvrtek 5. února jubilejní 30. ročník Novinářské laťky v Praze. V atriu Metropole Zličín se při reprodukované hudbě sejde zajímavá konkurence; s domácí výškařskou špičkou Tomášem Janků, Jaroslavem Bábou a Svatoslavem Tonem změří od 17 hodin síly Rus Voronin, který už zvládl 240 cm, Ukrajinec Sokolovskij (238), další Rus Dmitrik (234) nebo Američan Cedric (229 cm).

„Myslím, že i přes velkou konkurenci v této části sezony se nám podařilo zajistit kvalitní startovní pole,“ prohlásil bývalý výškař Jan Janků, manažer mítinku, během něhož závodníci mohou plnit limity pro halové ME v Turíně.

Zaútočí i Ton „Bude to jeden z mých posledních domácích startů v kariéře, proto se velmi těším,“ přiznal manažerův mladší bratr Tomáš Janků, pro něhož je tato halová sezona rozlučková. „Těším se i proto, že v tomto prostředí se mi v minulosti dařilo,“ doplnil výškař, který předloni vytvořil výkonem 233 cm rekord mítinku.

Na limit 227 cm, který už zvládl před desítkou dní v Ostravě Jaroslav Bába, zaútočí jak Tomáš Janků, tak Svatoslav Ton. „O víkendu v Hustopečích jsem byl už blízko, jen jsem se na 227 dopustil školácké chyby, zkrátka jsem strašně chtěl,“ pravil Ton.

Ani pro Janků není Novinářská laťka poslední možností – šanci bude mít už při Brněnské laťce (3. 2.) a na mítincích v Arnstadtu (7. 2.), v Bydhošti (11. 2.) či při mistrovství republiky (22. 2.).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!