Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš -4 °C oblačno Předplatné LN
26. října 2018 11:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jako guru Jára? Policie případ učitele tantry, jehož ženy obvinily ze znásilnění, odložila

V Česku se objevil nový případ podobný tomu, který započal dnes již vězněný... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Česku se objevil nový případ podobný tomu, který započal dnes již vězněný... | foto: YouTube

PRAHA Nový guru Jára? Aktuální kauza spojená s Richardem Vojíkem, který sám sebe nazýval učitelem tantry a terapeutem, je v lecčems podobná případu guru Járy, který pomocí sexu „odháčkovával“ klientky a nyní je ve vězení. Řada žen vypověděla, že je Vojík měl znásilnit. Rozdíl tu však je, Vojíkův případ policie odložila.

Dvaačtyřicetiletý Richard Vojík je podle deníku Právo, který na případ upozornil jako první, pravděpodobně nejznámější a mediálně nejviditelnější postavou české tantry. 

Sexuální predátor spíše než učitel

Samozvaný učitel a terapeut pořádá kurzy pro páry i jednotlivce, v nichž mužům například vštěpuje informace o tom, „jak naučit svoji ženu divoký sex a aby ho sama chtěla“. Podle některých žen, které k němu na kurzy docházely, je však spíše než učitelem sexuálním predátorem, který využívá slabosti svých „studentek“ k tomu, aby sám sebe sexuálně uspokojil. 

Redaktoři Práva tři měsíce komunikovali s desítkami osob z české i zahraniční tantrické komunity. Deník získal přímé svědectví Vojíkovy údajné oběti, která tvrdí, že ji guru během sezení znásilnil. O znásilnění hovoří i další ženy.

„Chtěla jsem mluvit s Richardem, on je považován za toho nejlepšího, považovala jsem ho za odborníka,“ popsala jedna z žen, která se chtěla zbavit traumat z minulosti, důvod schůzek s Vojíkem. 

„Začal říkat, že si s některými ženami vyměňuje energii sexem. Mluvil o posvátném sexu, ty ženy nazývá posvátnými děvkami. Pak mě chytil za ruce a řekl ‚povídej‘. Pak si jen vzpomínám, že mě položil na lehátko. Probrala jsem se svlečená a ve chvíli, kdy byl ve mně a souložil. Nechápala jsem, co se to děje. Když končil, zeptal se, jestli beru prášky. Uvědomila jsem si, že nemá ani ochranu,“ líčila dále. Výpověď údajné Vojíkovy oběti potvrdila i jeho bývalá asistentka, která v době činu v daném salónu pracovala.

Namísto masáží sexuální útok

Údajně znásilněná žena navštěvovala kurzy tantrických masáží a intimity zhruba rok předtím, než mělo dojít k sexuálnímu útoku. K tomu prý došlo před čtyřmi lety v salónu na pražských Vinohradech, který Vojík ovládá spolu se svou obchodní (dříve i životní) partnerkou Denisou Říha Palečkovou.

Případem se již zabývali policisté z Prahy 3. Nakonec jej ale odložili s tím, že se nejedná o trestný čin ani přestupek. Redaktoři ovšem hovořili i se svědkem, který tvrdí, že mu nebylo umožněno vypovídat, ačkoli se toho dožadoval. 

Vojík, vystudovaný inženýr chemie, nařčení ze znásilnění odmítá. Schůzce s redaktory se vyhýbal, na zaslané dotazy nereagoval. Ani jeho pracovní partnerka na otázky redakce nereaguje.

Vojík je přitom na pozornost médií zvyklý. Se svými radami ohledně vztahů pravidelně vystupoval ve veřejnoprávních médiích i soukromých televizích. Se svou, již bývalou, partnerkou z tantry vytvořil výnosný byznys. Za jednoho účastníka hojně navštěvovaných desetidenních kurzů si prý účtují až desetitisíce korun.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!