Pondělí 16. prosince 2019svátek má Albína 9 °C oblačno Předplatné LN
10. března 2013 12:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nový kancléř Mynář: Že si mě Zeman vybral, jsem se dověděl z televize

Vratislav Mynář, předseda Strany práv občan - zemanovců.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Mynář, předseda Strany práv občan - zemanovců. | foto: MAFRA - Dalibor Glück

PRAHA Vratislav Mynář, předseda Strany práv občanů - Zemanovci, se oficiálně o své nové funkci dověděl až z televizní obrazovky. Jeho případné působení na Hradě však s Milošem Zemanem probírali již dříve. S prezidentem se Mynář setká v pondělí dopoledne, řekl v rozhovoru pro server Lidovky.cz

Lidovky.cz: Kdy vám prezident oznámil, že budete kancléřem?
Dověděl jsem se to nyní z televize.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lidovky.cz: V médiích se spekulovalo i o dalších jménech, nakonec Miloš Zeman vybral vás, potěšilo vás to?
Lhal bych, kdybych řekl, že mě to nepotěšilo. Já jsem se to dověděl nyní oficiálně, nicméně pravdou je, že jsme na toto téma již dříve zabrousili při našich rozhovorech. Nebylo to nic definitivního, ale na toto téma jsme spolu již hovořili. Beru to jako další výzvu svého života a věřím, že důvěru pana prezidenta nezklamu. Doufám, že budu nejlepším kancléřem, jaký může být.

MLUVČÍ BURIANOVÁ:

Zeman v televizním rozhovoru jmenoval také další své spolupracovníky. Role tiskové mluvčí se ujme Hana Burianová, která stejnou funkci zastávala již během Zemanovy kampaně.

"Oficiálně jsem se tuto zprávu dozvěděla stejně jako Vy dnes. Na další spolupráci s panem Zemanem se velice těším a vážím si jeho důvěry," napsala serveru Lidovky.cz Burianová.

Lidovky.cz: Plánujete opustit předsednický post ve SPOZ?
To je předčasné. Musím se nejdříve poradit se členy politické rady a samozřejmě také s panem prezidentem a všemi lidmi, co do toho mají co povídat. Pravdou je, že pokud tu práci chci vykonávat na plný úvazek, což si určitě zaslouží, předpokládám, že skončím. Sám jsem říkal, že nebudu sedět jedním zadkem na dvou židlích. Takže na nastávajícím sjezdu nebudu kandidovat na předsedu SPOZ.

Lidovky.cz: Konzultoval s vámi prezident ostatní adepty na úřad kancléře? 
To se zeptejte pana Zemana. Ptal se mě na můj názor. O nikom jiném jsme nemluvili.

Lidovky.cz: Kdy se s prezidentem setkáte?
V pondělí dopoledne na Hradě.

VRATISLAV MYNÁŘ

Datum a místo narození: 23. června 1967

Vzdělání: obor ekonomika stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně.

Současné funkce: předseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), podnikatel, je členem statutárních orgánů řady firem, člen zastupitelstva Zlínského kraje, zastupitel městyse Osvětimany.

Předchozí působení: Mimo jiné do roku 2005 zasedal v dozorčí radě Českomoravské železárenské. Byl šéfem předvolební kampaně Miloše Zemana.

V byznysu se podle médií potkal také s někdejším Zemanovým poradcem a lobbistou Miroslavem Šloufem. "Potkali jsme se obchodně. A už dlouho jezdíme na vodu," řekl Šlouf.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!