2. února 2015 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Superúředník Postránecký složil slib a ujal se úřadu. Bude v něm šest let

Kandidát na náměstka ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidát na náměstka ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký | foto: ČTK

PRAHA Nový náměstek pro státní službu Josef Postránecký se v pondělí složením slibu do rukou premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ujal své funkce. Třiapadesátiletý Postránecký, který byl dosud ředitelem kanceláře náměstka ministra vnitra pro ekonomiku, strategie a evropské fondy, bude v úřadu šest let. Vláda ho vybrala minulou středu.

Postráneckého ve funkci takzvaného superúředníka čeká především komunikace s Evropskou komisí a zavedení 16 předpisů, které jsou nutné k zahájení čerpání peněz z evropských fondů. Spolu s ministry musí také připravit výběrová řízení na státní tajemníky všech ministerstev, což nový náměstek označil za jednu ze svých priorit stejně jako přípravu všech předpisů k převedení úředníků do režimu státní služby od 1. července.

K TÉMATU:

Sobotka označil nástup Postráneckého za další krok v prosazení zákona o státní službě do praxe. Zákon byl schválen už v roce 2002, dvanáct let ale byla odsouvána jeho účinnost. Norma by měla odpolitizovat státní správu, s její podobou schválenou loni ale nesouhlasí prezident Miloš Zeman, který ji napadl u Ústavního soudu.

Nyní běží výběrové řízení na personálního ředitele sekce pro státní službu, který bude hlavním pomocníkem nového náměstka pro státní službu.

Lidovky.cz, ČTK