4. dubna 2009 12:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nový premiér? Favoritem je Kalousek

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: Viktor ChladLidové noviny

PRAHA Novým premiérem překlenovací vlády by se podle informací Lidových novin mohl stát současný ministr financí Miroslav Kalousek. Na Kalouskovi je shoda,“ řekl zdroj z okolí premiéra. Nepřímo to potvrdil i Paroubkův poradce Jaroslav Tvrdík.

Kalousek nabídl, že vystoupí z KDU-ČSL a po skončení překlenovací vlády nezaloží novou politickou stranu, jak se o tom hovořilo,“ sdělil Tvrdík.

Šéfové koalice a ČSSD spějí k dohodě o nové vládě. Na včerejším jednání se shodli, že detaily doladí v neděli. Koalice tak vyšla vstříc Jiřímu Paroubkovi, který pohrozil, že když se nepodaří dohodu uzavřít do konce týdne, půjde za prezidentem a vyzve ho k řešení situace v souladu s ústavou.

„Dohodneme se do neděle, v pondělí vše schválí grémia a v úterý můžeme jít za prezidentem,“ prohlásil premiér Mirek Topolánek. „My preferujeme rychlost a je určitá možnost se dohodnout,“ okomentoval jednou větou jednání šéf ČSSD Jiří Paroubek. Premiér doplnil, že parametry rýsující se dohody nejsou „dramaticky odlišné“ od věcí domluvených před týdnem.


Další podrobnosti o
o možném budoucím premiérovi
si přečtěte v dnešním vydání deníku


Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.