Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nový prezident Zeman: Budu prezidentem dolních deseti milionů

Mapa výsledků druhého kola prezidentských voleb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mapa výsledků druhého kola prezidentských voleb. | foto: ŠimonLidové noviny

Při příchodu Miloše Zemana na briefing burácel celý volební štáb. Kdosi současně troubil na trubku "Ach, synku synku". Před televizní kamery se postavil Zeman se svou dcerou Kateřinou, po pravici mu stála Jiřina Bohdalová. V jeho doprovodu nechyběl například ani zpěvák Daniel Hůlka. Manželka Miloše Zemana sledovala volební výsledky doma u televize.

"V kampani proti sobě hrála Sparta a Slavie, ale teď musíme hrát všichni za jeden tým - národní tým," řekl Zeman na otázku, jak bude stmelovat prezidentskou kampaní polarizovanou společnost. Zeman se v projevu otřel o "bulvární deník MF DNES"

Podle Zemana jsou bulvární ta média, která vyjádřila svou podporu některému z kandidátů (byly to především konzervativní deníky Lidové noviny a Hospodářské noviny a také týdeník Respekt).

"Dovolte mi, abych v první řadě poděkoval všem, co mi dali hlas. Dále bych chtěl panu Schwarzenbergovi poblahopřát k čestnému druhému místu. Jeho voliči projevili své občanství," řekl ihned po příchodu mezi novináře Zeman.

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ SLEDUJTE ZDE:

Miloš Zeman v TOP Hotelu Praha.

Volební štáb Miloše Zemana v TOP Hotelu Praha

"Budu se snažit být hlasem všech občanů. Chtěl bych poděkovat svému skvělému týmu a těm, kdo mi vyjádřili před volbami svou podporu a to Jiřině Bohdalové a Kateřině Zemanové, mé dceři." uzavřel Zeman.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...