Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobeš navrhl na post ministra školství Jiřího Nantla

Česko

  16:28aktualizováno  17:20
PRAHA - Do víru spekulací, kdo by se mohl postavit do čela ministra školství, přibylo další jméno - Jiří Nantl. Náměstek, který má na školství na starosti legislativu. Za kandidáta ho označil exministr Josef Dobeš.

Jiří Nantl foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

"Šance pana Nantla vidím tak na osmdesát procent vzhledem k tomu, že to je nominant Karolíny Peake a zároveň s jeho jmenováním souhlasí i premiér Nečas," řekl Josef Dobeš on-line deníku TÝDEN.CZ.

Jiří Nantl

Absolvoval práva, politologii, sociální politiku a sociální práci na Masarykově univerzitě (MU). Působil ve vedení  Masarykovy univerzity, od roku 2010 je na ministerstvu školství. Není členem žádné politické strany.

Věci veřejné Jiřího Nantla zatím neoslovily. "Žádná oficiální nabídka ze strany Věcí veřejných nezazněla. Pokud by mne oslovili, považoval bych za slušné o tom jednat a zvážit, zda ji přijmout, či nikoli," řekl LN Nantl.

Pro Rádio Česko Dobeš uvedl, že vedle Nantla už je ve hře jenom Dagmar Navrátilová - bývalá učitelka a místopředsedkyně VV.

Dosud se však spekulovalo ještě o dalších kandidátech. Mezi možnými Dobešovými nástupci se nově objevilo i jméno politologa a poradce VV Jana Kubáčka. Ten ale tuto variantu zavrhl. „Děkuji za nominaci od některých novinářů na zvažovaného ministra školství. Těší mě, v jaké skupině jmen a osobností se ocitlo i mé jméno. Vážím si této důvěry, ale musím ji odmítnout. Neplánuji se ucházet o pozici ministra školství,“ uvedl Kubáček.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi další nestraníky, kteří se často spojují s křeslem na školství, je náměstek pro vysoké školy a bývalý rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm. Hovořilo se i o straníkovi, litvínovském starostovi, Milanu Šťovíčkovi.

Před časem zaznělo také jméno místopředsedkyně strany Kateřiny Klasnové. Ta ale tuto variantu minulý týden na grémiu strany odmítla. Jméno kandidáta chtějí Věci veřejné oznámit zítra po zasedání výkonné rady.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat