Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Elitního detektiva a Šlachtova druhého muže nahradí Mikuláš

Robert Šlachta, ředitel protimafiánského policejního útvaru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Šlachta, ředitel protimafiánského policejního útvaru | foto: MAFRA - Michal Sváček

PRAHA Druhým mužem protimafiánského útvaru se stal od 1. února Karel Mikuláš. Před nástupem na místo náměstka působil jako vedoucí expozitury v Plzni a ve funkci nahradil detektiva Ivana Černíka, který odešel do Státní tiskárny cenin.

Šéf protimafiánského útvaru (ÚOOZ) Robert Šlachta má od 1. února nového náměstka. Je jím plukovník Karel Mikuláš (43), který před tím zastával pozici vedoucího expozitury v Plzni. V minulosti působil v Národní protidrogové centrále.

„Karel Mikuláš nastoupil k 1. únoru na funkci náměstka pana ředitele,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí Útvar pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Kontroverzní odchod k Babišovi

Na funkci vypsal protimafiánský útvar výběrové řízení. „Do tohoto řízení se Karel Mikuláš přihlásil sám,“ prozradil Hanták. Nový náměstek musel mít například 5 let praxi na vedoucí pozici a vysokou školu s právním zaměřením.

Mikuláš nahradí elitního detektiva Ivana Černíka, který odešel do Státní tiskárny cenin spadající pod Ministerstvo financí, jemuž šéfuje Andrej Babiš (ANO). „Jsem u policie 24 let a myslím, že mi to stačilo. Je načase se posunout jinam,“ řekl Černík v říjnu 2014 pro MF Dnes. Do té doby zastával osm let pozici náměstka ředitele pro trestní řízení.

Ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) jeho přechod pod ministerstvo Andreje Babiše zneklidnil. „Přijde mi nemožné, abychom si tyto specialisty přetahovali mezi sebou - například mně odcházejí někteří policisté na ministerstvo financí, a odcházejí i proto, že tam mají vyšší plat,“ kritizoval Chovanec.

Elitní policejní útvary se poslední dobou potýkají s odchodem specialistů. Chovanec se je proto rozhodl motivovat zvýšením platu.

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!