3. června 2019 12:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Novými náměstky ministryně práce a sociálních věcí budou od června Jan Baláč a Kateřina Jirková

Jana Maláčová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Maláčová. | foto: MAFRA

Praha Novými náměstky ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) jsou od počátku června Jan Baláč a Kateřina Jirková. Baláče ministryně jmenovala šéfem sekce ekonomické a ICT, Jirkovou vedoucí sekce sociálněpojistných systémů a nepojistných dávek.

Místa byla v poslední době neobsazená, jmenováním nových náměstků se završila systemizace vedení resortu. V pondělí to oznámila Andrea Vašáková z tiskového oddělení MPSV.

Takzvanou systemizaci míst ve státní správě schválila vláda koncem loňského listopadu. Na MPSV se mělo od ledna zrušit 105 ze zhruba 1650 služebních a pracovních míst, desítky postů ale měly vzniknout. Systemizace zrušila sekce náměstků pro evropské fondy a pro sociálně pojistné systémy. Vznikla ale právě sekce sociálně pojistných systémů a také sekce evropských fondů a mezinárodní spolupráce.

„V organizační struktuře resortu došlo v rámci systemizace k podstatným změnám, v jejichž důsledku byly některé z věcných sekcí po dobu několika měsíců vedeny zastupujícími náměstky. Proto považuji za úspěch, že se nám podařilo obsadit vedoucí pozice zbývajících odborných sekcí kvalifikovanými kandidáty,“ uvedla Maláčová. Ministryně má nyní podle webu MPSV dva politické náměstky a šest náměstků vedoucích sekce.

Baláč po studiích na univerzitě v Cambridge a na Londýnské škole ekonomických a politických věd, zaměřených na vládní ekonomiku, nové technologie, vývoj produktů a politiku na podporu inovací, působil od roku 2010 jako projektový manažer v oblasti čistých technologií ve společnosti LEEF Technologies. Později byl manažerem rozvoje podnikání ve firmě ČEZ ESCO a jednatelem společnosti ČEZ Solární. Od loňského ledna do nástupu na MPSV zastával funkci provozního a finančního ředitele Nadace České spořitelny.

Jirková je absolventkou Právnické fakulty brněnské Masarykovy univerzity, vystudovala veřejné a soukromé právo. Na MPSV nastoupila v roce 2004, postupně vedla oddělení rodinné politiky, byla také pověřena zastupováním ředitelky odboru rodinné politiky a sociálně-právní ochrany dětí. Od roku 2012 dosud vedla odbor nepojistných sociálních a rodinných dávek.

Funkce politických náměstků Maláčové nyní zastávají Zuzana Jentschke Stöcklová a Robin Povšík. Dalšími odbornými náměstky vedle Baláče a Jirkové jsou Jana Hanzlíková, která vede sekci sociální politiky, šéf sekce zaměstnanosti Jiří Vaňásek, vedoucí sekce legislativy Petr Hůrka a Martina Štěpánková, která řídí sekci evropských fondů a mezinárodní spolupráce.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.