Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
30. dubna 2016 13:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Ňuňuňu‘ v Máte slovo? Demagog.cz vyhlásil odpůrkyni islámu za královnu faulů

Jana Yngland Hrušková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Yngland Hrušková | foto: ČT/ Demagog.cz

PRAHA Pořad České televize Máte slovo opět vzbudil rozruch na sociálních sítích. Tentokrát přitáhla pozornost odpůrkyně islámu Jana Yngland Hrušková se svým teatrálním projevem. Svého názorového oponenta kárala například slovy: „Ňuňuňuňuňu, podívejte se na něho, mladej.“

Často kritizovaný pořad České televize Máte slovo opět trhá rekordy ve sledovanosti. Za úspěchem tentokrát stojí patrně diskutující Jana Yngland Hrušková. Zpěvačka, herečka a místopředsedkyně uskupení Demokratická informační skupina Ústeckého kraje, které kritizuje islám, se zúčastnila čtvrteční debaty o tématu ochrany před teroristickými útoky.

Kontroverzní postava známá z české popové scény nejvíce upoutala pozornost ve chvíli, kdy měla reagovat na dotaz názorového oponenta Martina Schwarze z iniciativy Proti projevům nenávisti.

„Ňuňuňuňuňu“

Ten byl její argumentační municí natolik překvapený, že ji z publika poprosil, aby mu sdělila, odkud čerpá informace o migrační krizi.

„Ňuňuňuňuňu, podívejte se na něho, mladej. Odkudpak přišel. Odkudpak si myslíte, že já to vím? Ze zdrojů. Normálních zdrojů, které když budete mít známé v Německu, tak se to dozvíte,“ pronesla. Ve studiu se rázem ozval smích, ale i nesouhlasné výkřiky.

Její projev neunikl lidem na sociálních sítí, kteří se do Hruškové hojně strefují. Všiml si ho také server Demagog.cz, který dlouhodobě ověřuje pravdivost výroků z veřejných diskuzí nejen politiků. „Tázajícího ve čtyřech větách zvládla deklasovat co do věku, původu a nedostatku zahraničních konexí,“ zhodnotili analytici Hruškové argumentaci na Facebooku. Tím si podle nich zaslouží prvenství v soutěži „o nejhutnější využití argumentačních faulů“.

„Za Demagog.cz však musíme říct, že jakkoli by nám podobné zdrojování usnadnilo práci a známé v Německu máme taktéž, plánujeme se raději držet čísel, dat a faktů,“ píší dále v narážce na slabou argumentaci diskutérky.

Nejde však o první kontroverzní vystoupení v pořadu Michaely Jílkové. Jak již dříve informoval server Lidovky.cz, pořad schytal kritiku například i od člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky.

Ten pořad dlouhodobě kritizuje kvůli tomu, že takový formát podle něj nepatří na obrazovku veřejnoprávního média a v několika bodech prý navíc porušuje zákon o České televizi. Na základě stížnosti novopečeného člena rady se vysílání moderátorky Michaely Jílkové muselo vyrovnat s právní analýzou. (více čtěte ZDE)

Také server Demagog.cz se na začátku února podrobně zabýval obsahem diskuse Máte slovo. A ani z tohoto hodnocení nevyšla Jílková s týmem vůbec dobře. Pořad prý místy připomínal spíše než věcnou diskusi „hospodskou hádku“.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...