14. září 2017 9:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nutil dceru k mlácení imaginárního Roma baseballovou pálkou. Hrozí mu 3 roky vězení

Nutil dceru mlátit do polštáře s představou, že jde o Roma nebo muslima. Hrozí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nutil dceru mlátit do polštáře s představou, že jde o Roma nebo muslima. Hrozí... | foto: Lidovky.cz

PRAHA/BENEŠOV Benešovská policie obvinila sedmadvacetiletého muže, který nabádal svoji nezletilou dceru k rasismu. Otec dívenky je podle zjištění serveru Lidovky.cz podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte. Hrozí mu tak až tři roky odnětí svobody.

Na sociálních sítích se začátkem srpna objevilo video, na němž malá dívka mlátí baseballovou pálkou do polštáře. Její otec ji při tom natáčel a vybízel, aby si představila, že se jedná o Roma nebo muslima. Případem se několik týdnů zabývala policie. Ta prověřovala také verzi, že je video účelově nahrané.

„Video, na kterém dívka tluče basebalovou tyčí do polštáře a má si přitom představovat konkrétní představitele různých etnik, či náboženských skupin, se objevilo na sociální síti, kde je dotyčný sám zveřejnil,“ uvedla benešovská policejní mluvčí z Benešova Eva Stulíková. Otec ovšem následně video smazal. 

Video na sociální síti začalo kolovat kvůli tomu, že video stáhl cizí muž,  který chtěl podle informací serveru Lidovky.cz na autorovo jednání upozornit. Policii ale sám neinformoval. Kriminalisté se začali případem zabývat až na základě informací z médií.

Nyní policie sedmadvacetiletého muže, otce dívenky, který nabádal svou nezletilou dceru k rasismu, obvinila. „Podezřelý je ze spáchání trestných činů podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte,“ uvedla policejní mluvčí z Benešova Eva Stulíková. Muži za to hrozí až tři roky vězení. Vyšetřován je ale na svobodě. 

„Benešovští kriminalisté v této souvislosti prověřili všechny zjištěné poznatky a informace a v těchto dnech proti podezřelému sedmadvacetiletému muži zahájili trestní stíhání. Nyní tak čelí obvinění hned ze dvou trestných činů, a to podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a také ohrožování výchovy dítěte,“ doplnila mluvčí.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz