Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O Hrad se popere ‚mlsná tygřice‘. Pod kandidátku shání podpisy poslankyň

Česko

  6:00
PRAHA - Na sestavu osmnácti prezidentských kandidátů se řítí expres jménem Terezie Holovská. Energická padesátnice shání na poslední chvíli poslanecké – především ženské – podpisy pod svoji kandidátku. Tu musí pražská podnikatelka, jež se dle svých slov živí alchymií, odevzdat nejpozději za týden.

Terezie Holovská foto: Richard Cortés, Lidové noviny

Holovská zná politické prostředí zblízka. Byla například místostarostkou Prahy 8. Za osobní známou ji označuje šéf Pirátů Ivan Bartoš. Pirátský předseda dříve hojně navštěvoval kulturní klub Mlsná tygřice, který provozovala. Bartoše v její společnosti zachycuje i několik videí. Před časem o ní přímo hovořil jako o budoucí možné prezidentce. Nyní však z podpory diplomaticky vycouval.

Terezie Holovská.
Terezie Holovská.

Holovská hovoří o dobrých vztazích s bývalým prezidentským párem. Před deseti lety věnovala Livii Klausové extravagantní vánoční dárek. Na charitativní akci do pražského hotelu Hilton jí přivezla marocký trůn vykládaný polodrahokamy.

Holovská se považuje za univerzální kandidátku. „Chci, aby měli koho volit ženy i muži, kteří se nebojí toho, že by jim vládla žena,“ řekla LN. Jako o tygřici sama o sobě mluví proto, že se narodila v roce Tygra.

Voliče hodlá oslovovat přímo na ulici, například na vánočních trzích na pražském Staroměstském náměstí, kam hodlá přijet na klisnách z kladrubských stájí.

Mohlo by vás zajímat