6. září 2016 18:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O okruhu ani Lítačce se jednat nebude. Krnáčová porušila slib, zlobí se opozice

Primátorka Adriana Krnáčová s finální verzí nové pražské karty Lítačka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primátorka Adriana Krnáčová s finální verzí nové pražské karty Lítačka. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Pražští zastupitelé na řádném jednání 15. září přes slib primátorky Adriany Krnáčové (ANO) neprojednají dostavbu Pražského okruhu ani problematiku karty Lítačka. Vyplývá to z úterního projednaného a zveřejněného programu. Slib dala primátorka zastupitelům ODS výměnou za to, že stáhli podpisy pod žádostí za svolání mimořádného zastupitelstva.

„Velmi nás mrzí, že paní primátorka nedodržela slib, který ODS dala,“ řekla předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija. „Žádám paní primátorku, aby dostála svému slibu, a přesvědčila své koaliční partnery o zařazení slíbených bodů,“ doplnila. O dostavbě Pražského okruhu bude primátorka ve středu jednat se zástupci vlády. Primátorka se zatím nevyjádřila.

Pod žádost o svolání mimořádného jednání se na konci srpna kromě ODS podepsali i zastupitelé za TOP 09 a piráty. Žádali projednání významných problémů Prahy. TOP 09 i piráti na svolání schůze trvají. Páteční dohodu primátorky a Udženiji označili za podvod. Bez ODS ale nemají dostatek podpisů. Na primátorku podali stížnost k ministerstvu vnitra. Nesvoláním mimořádné schůze podle nich porušila zákon o hlavním městě Praze.

„Paní Udženija podvedla ODS, společně s primátorkou podvedly zastupitelstvo, a pak primátorka podvedla paní Udženija. Kruh se uzavřel,“ komentoval aktuální dění předseda klubu TOP 09 Václav Novotný.

V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), která má v 65členném zastupitelstvu většinu 34 hlasů. Strany koalice mají 33 hlasů, ale ke klubu ČSSD se přidala zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.

ČTK