Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O osudu vlády rozhodne sněmovna ve středu, v ODS stále není jasno

Česko

  11:47aktualizováno  12:07
PRAHA - O daňovém balíčku, se kterým Nečasova vláda spojila důvěru, bude sněmovna rozhodovat ve středu. Hlasování o zákonech, které poslancům vrátil prezident Klaus, přijde hned po něm. Jedná se hlavně o normy k důchodové reformě.

První místopředseda ODS a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba přichází na jednání poslaneckého klubu ODS foto: ČTK

Po jednání vedení sněmovny to řekl šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Dnes mají poslanci projednávat zákony jen v prvním nebo ve druhém čtení. Jednání o podpoře vlády poběží až do středečního rána.

ČTĚTE TAKÉ:

"Bavil jsem se s některými lidmi, kteří mají jiný názor. Nerad bych se motal ve slovech rebelové nerebelové, jsou to poslanci, kteří mají v rámci ODS jiný názor. Já jsem si ho poslechl, snažíme se najít nějaké kompromisní řešení," řekl před jednánním psolaneckého klubu ODS první místopředseda strany Martin Kuba. "Jsem přesvědčen, že musíme najít konsensus, který pomůže této vládě pokračovat. Společně ho hledáme," dodal Kuba.

Rebelové na jednání klubu nepřišli

"Sněmovna bude o vládním daňovém balíčku hlasovat i za situace, kdy klub poslanců ODS nebude mít jednotné stanovisko, tedy souhlas všech členů," řekl pro Lidovky.cz šéf poslanců Zbyněk Stanjura. Hlasování se podle něj nedá odkládat.

Odbojní poslanci z ODS Petr Tluchoř, Marek Šnajdr, Tomáš Úlehla, Jan Florián a Ivan Fuksa na jednání klubu nepřišli. "Neviděl jsem je tam," přiznal Kuba. On sám s nimi předtím jednal individuálně, byť přiznal, že to nebylo na základě pověření strany, ale na základě snahy zachránit vládu.

Ohledně vládního daňového balíčku, se kterým vláda spojila svou důvěru, není dosud kvůli sporům v ODS jasno. Vládní tábor nemá zatím jistotu ani v tom, že bude mít potřebné hlasy pro další klíčové zákony.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!