Součástí oslav budou kromě tradiční volby Krále Majálesu také klání mezi jednotlivými vysokými školami. Mezi hlavní taháky budou ale zřejmě patřit například kapely Chinaski nebo Support Lesbiens.
„Bylo nám zvláště loni vytýkáno, že se příliš podobáme běžnému hudebnímu festivalu. Proto jsme letos ubrali atraktivních účinkujících a přidali více studentské zábavy,“ uvedla mluvčí Majálesu Alžběta Pavlínová.
Studenti se budou moci zapojit do různých druhů sportovně a recesisticky laděných soutěží a bojovat za svou školu. Budou také rozhodovat o tom, kdo na pomyslném studentském trůnu nahradí loňského Krále Majálesu Kampusáka II. Spolu se vstupenkou dostanou hlasovací lístek, kde budou moci vyplnit jméno jednoho ze tří kandidátů.
O post krále usiluje za Univerzitu Karlovu Klementin I., který bojuje za zachování Klementina studentům, za Vysokou školu ekonomickou kandiduje Lukáš Pavel, jehož heslo zní „Vytvořit studentský ráj“ a za České vysoké učení technické chce kralovat Petrklíč, který je pro zrušení školy před polednem i po polední a chce „zamezit hubení lelků pomocí jaderných zbraní“.
Volební lístky se nebudou sčítat, ale vážit. Vítěze po osmé hodině večer korunuje ministr školství Ondřej Liška a vládu nad městem mu předá primátor Pavel Bém.
***
„Bylo nám vytýkáno, že se příliš podobáme hudebnímu festivalu.“