Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oběsíme tě i s dětmi, hrozí Kalouskovi v SMS po akci Ztohoven

Česko

  9:03aktualizováno  11:10
PRAHA - Zveřejnění čísel mobilů politiků skupinou Ztohoven spustilo lavinu SMS a telefonátů. Některým telefony vyzváněly už v noci, anonymové je vulgárně uráželi a vyhrožovali. Nikdo z politiků oslovených serverem Lidovky.cz nicméně nehodlá měnit číslo.

Ministr financí Miroslav Kalousek na schůzi Poslanecké sněmovny foto: ČTK

Telefon Miroslava Kalouska (TOP 09) zavalily stovky zpráv. Drtivá většina z nich je plná vulgarit a výhružek. "Ty svině flanďácká, pověsíme tě na kříž hlavou dolů," stojí v jedné z nich. Ministru financí začaly zprávy chodit poté, co skupina Ztohoven zveřejnila na výstavě čísla mobilů všech poslanců a prezidenta Václava Klause.

Na akci upozornil server Lidovky.cz ve středu večer. Od té doby vyzvání Kalouskovi mobil, zprávy chodí nepřetržitě. "Telefon mám na potichu, na zprávy samozřejmě neodpovídám," řekl serveru Lidovky.cz Miroslav Kalousek.

"Většina SMS zpráv je plná vulgarit a je nepublikovatelná," popsal ministr financí. "Ale tři 'poetické' vám ocituji." (viz box).

Tři SMS pro Kalouska

"Ty kurvo, podpálíme ti barák a oběsíme tě i s dětmi."

"Denně se modlím, abyste umřel na rakovinu ve strašných bolestech."

"Ty svině flanďácká, přibijem tě na kříž hlavou dolů a nacpeme ti koule do krku." 

Telefonní číslo si ale měnit nehodlá. "Proč? Aby mi ho zase za chvíli nějaký darebák hacknul a zveřejnil ho? Ti lidé se chtěli jen zviditelnit, jsou to ubožáci," podotkl na adresu skupiny Ztohoven.

Akce rozhněvala premiéra Petra Nečase (ODS). "Jsme sice v demokratické společnosti, ale toto je nezodpovědný krok nezodpovědných jedinců. Tady nejde o politiku, ale o ochranu osobního soukromí, což si zřejmě tito pánové neuvědomují. Ale nehodlám jim dělat lacinou reklamu," uvedl.

Jednání pražské ODS - Pavel Bém.

Jednání pražské ODS - Pavel Bém.

Číslo kvůli smršti zpráv nehodlá měnit ani poslanec Pavel Bém. "Mám stejné už 20 let a kvůli 'hovnu' ho nebudu měnit," řekl serveru Lidovky.cz. S akcí Ztohoven ale nesouhlasí. "Recese a humor mi nevadí, zásahy do soukromí ano."

Zveřejnění čísla nevadí šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Petru Gazdíkovi. "Je veřejně dostupné už deset let, kdo chtěl, snadno si ho našel. Doufám ale, že obsah většiny SMS, které jsem po akci Ztohoven dostal, nejsou obrazem naší společnosti. Anonymní zprávy typu 'grázle, dostaneš kulku do hlavy' nevedou k proklamované morální obrodě," myslí si Gazdík.

Nektěré zprávy jsou za hranou i podle šéfky strany LIDEM Karolíny Peake. "Samotné zveřejnění je mi nicméně vcelku jedno, zároveň mi ale nepřijde jako něco zvláště inteligentního," uvedla.

Marek Benda.

Marek Benda.

Ze zveřejnění nemá radost ani poslanec ODS Marek Benda. "Možná to pánům připadá vtipné, ale samotným by jim to asi nebylo příjemné, pokud by se jich to týkalo," vzkázal.

Několik vulgárních zpráv dostal i exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). "Vadí mi zdůvodnění, že tak občané mohou anonymně sdělit poslancům, co si myslí, takže nemusí mít strach. Z čeho by měli mít strach? Ze své zbabělosti, že neumí říct svůj názor veřejně?" ptá se.  

Poslankyni Kristýnu Kočí někdo prozváněl celou noc. "Doteď to bylo asi 30krát a obdržené SMS rozhodně nesouvisí s urgentními problémy či morální obrodou," řekla a přeposlala jednu ze zpráv, v níž stojí: "Chci tě vomr*at".

Kristýna Kočí.

Kristýna Kočí.

Poslanci ČSSD Jeronýmu Tejcovi po zveřenění čísla volal pouze jediný člověk. "Patřím mezi lidi, kteří zvedají i neznámá čísla, kdybych to kvůli nim přestal dělat, jejich akce by měla přesně opačný efekt," říká na adresu skupiny.  

Poslanec Vít Bárta si libuje, že tolik pozitivních SMS jako po zveřejnění čísla mu dosud nepřišlo. "Zprávy s žádostí o půjčky s dovolením odmítám, jelikož koncepčně bojuji já i Věci veřejné proti lichvě. Pro toho, komu by snad dělalo problém mé telefonní číslo z rozmazané tabulky přečíst, tak tady je 602251084 :)," napsal.

Zveřejnění mobilů je podle senátora ODS a prezidentského kandidáta Přemysla Sobotky "kultivace skrze nízké pudy". "Není to umění, ale infantilní protest proti tzv. establishmentu," napsal.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat