Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Objevují se pozitivní zprávy. Některé léky v boji proti covidu zabírají, upozorňují experti

Lékaři mohou využívat stále se zvětšující množství léků, které mohou být úspěšné při léčbě pacientů s covidem-19. ,,Pokrok na bitevním poli s koronavirem je značný,“ tvrdí Tomáš Vymazal, přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. Lékařské fakulty UK.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Opět se tady vydává někdo za generála o léku remdesivir informoval profesor Beran že je dává svým pacientům.Lék je na trhu cca 60 let a ted ho někdo objevil.!!!!!

0 0
možnosti

Remdesivir odpískala WHO už na podzim 2020 jako lék, který covid moc neléčí a nezkracuje dobu hospitalizace (viz odkaz níže). Taky to není lék na covid, ale na ebolu, moc se neosvědčil, tak se zkoušel na HIV a nakonec na covid. Aplikuje se nitrožilně, je silně toxický (poškozuje ledviny) a jak zjistil výzkum v IHU Institut hospitalo-universitaire) v Marseille je mutagenní. Vytváří nové mutace SARS-COV 2. To že se u nás stále používá, je dáno tím, že EK ho nakoupila za 1 mld. euro krátce poté, co WHO remdesivir označila za nevhodný lék, a začala ho nutit nemocnicím po celé EU. Současně bylo bráněno praktickým lékařům předepisovat léky (např. ivermectin, isoprinosin, plaquenil azithromycin, zinek, atd.), které při podání v ČASNÉ fázi nemoci dobře účinkují a PODSTATNĚ snižují výskyt těžkých stavů a nutnost hospitalizace. Plaquenilem v kombinaci s azithromycinem úspěšně léčil prof Didier Raoult v IHU Marseille, měl 5x nižší smrtnost pacientů než nemocnice v Paříži a okolí. Plaquenil (starý osvěd

0 0
možnosti

Když už uvádíte "fakta" tak prosím ta skutečná a ne alternativní. "že EK ho nakoupila za 1 mld. euro krátce poté, co WHO remdesivir označila za nevhodný lék, a začala ho nutit nemocnicím po celé EU" K tomu uvádím, EU uzavřela smlouvu o nákupu 7.října a WHO doporučila remdesivir nepoužívat 20.listopadu s tím, že první data byla zveřejněna 15.října. Do té doby například USA nakupovaly remdesivir jako divé. Dále nikdo nic nenutí, je zcela na lékařích a nemocnicích, a také na pojišťovnách, jaké léky jsou aplikovány za předpokladu, že jsou schváleny a dostupné.

https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4749

0 0
možnosti

Je chybou spoléhat jen na očkování.

Stát zanedbává osvětu lidí jak posilovat svou imunitu a některými opatření tomu přímo háže klacky pod nohy.

Fandím všem pokusům jak podpořit organismus v boji s Covidem obdobně jako s jinými viry. Je třeba si uvědomit, že i placebo efekt je vlastně lékem pro "věřícího" člověka.

0 0
možnosti
Foto

Ajajaj. To se nadnárodním výrobcům vakcín a politikům na ně napojených a čekajících na bakšiš moc líbit nebude.

0 0
možnosti

V Brně s úspěchem používají ivermektin, jehož aplikaci se ještě před pár dny ministr zdravotnictví zuby nehty bránil. Za tu doby zemřel jistý počet pacientů, jejichž smrt mohla být ivermektinem odvrácena. Kdo, kdy a jak vyvodí svou zodpovědnost za úmrtí těch ubožáků?

0 0
možnosti

Podle nejnovejsi studie neni Ivermektin ucinejsi nez placebo, delano na vzorku 400 lidi, studie byla randomizovana - zatim na nejvetsim vzorku lidi.

Ve výsledku NEBYL mezi pacienty s ivermectinem a placebem žádný měřitelný rozdíl - 164 pacientů s ivermectinem vs 156 pacientů s placebem se do tří týdnů plně uzdravilo, 16 (IVM) vs 13 (placebo) muselo znovu vyhledat lékaře a 4 (IVM) vs 6 (placebo) skončili v nemocnici; toto jsou vše rozdíly na úrovni statistického šumu.

Časově se lidé s ivermectinem a placebem uzdravovali úplně stejně. Co je tedy téměř jisté je, že ivermectin NENÍ žádný zázračný lék, protože takový lék by zcela jistě vykazoval mnohem vetší úspešnost.

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2777389?utm_source=twitter&utm_campaign=content-shareicons&utm_content=article_engagement&utm_medium=social&utm_term=030421&fbclid=IwAR2LPDIHaBjQi5pIiCkbQHp6qi4O_65kyv2S-V7V5BF36OqVdkqvrTJDFEA#.YEENJMwggDY.twitter

0 0
možnosti
Foto

V jiném tisku píše jedna číča novinářka, že ivertismin může být nebezpečný. Asi toho ví víc než doktoři.

0 0
možnosti

J26a45n 60V31a23c85e37k

5. 3. 2021 7:10

Je potřeba skončit tu obsesi koronavirem a léčit organizmus, posilovat imunitu pro adaptaci v životním prostředí. Možností je řada.

0 0
možnosti

Hlavně posílit mikroflóru ve střevech!!;-D

0 0
možnosti

Řekl bych naopak že Remdesivir se NEOSVĚDČIL jednak není nijak superiorně účinný a pak je drahý - což znamená vysoké provize a vysoké úplatky pro úředníky SUKL, kteří pak blokují léky lacinější a účinnější.

Nové přípravky s protilátkami typu XXXXXmab ( mab na konci znamená Monoclonal antibody - monoklonální protilátka ) mají potenciál být účinnější než remdesivir, ale ten problém s cenou a úplatky mají taky.

0 0
možnosti

Jak jako SUKL blokuje lacinější léky? SUKL nemůže registrovat kdejaký letkvar bez dodané dokumentace o účinnosti.

Např. 40 let staré levné antiparazitikum ivermektin má vypsanou ověřovací klinickou studii na stránkách SUKL už od února a předpokládám, že v současnoti už nabírají dobrovolníky. Ve FNuSA už ho používají s celkem pozitivními výsledky.

0 0
možnosti

Problém je jinde. Je třeba léčit už na počátku onemocnění. A to se neděje. Invermektin by měl být dáván v rozumných dávkách hned po zjištění nemoci.

Jenže ono se na test čeká víc než 3dny a invermektin se teprve teď možná doveze.....

Navíc jak psali v jednom článku lékaři jsou předpodělaní. Invermektin i Sputnik tu měl dávno být, pokud jsou Rusové schopni dodávat.

0 0
možnosti

P38e15t95r 72K18r44a61l

5. 3. 2021 6:29

Pred dny psali ze Remdesivir je k nicemu.

0 0
možnosti