8. ledna 2012 16:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

OBRAZEM: Metro ovládli cestující bez kalhot

Pražské metro ovládli cestující bez kalhot | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské metro ovládli cestující bez kalhot | foto: ČTK

PRAHA Pražské metro ovládli 8. ledna cestující bez kalhot, kteří se zúčastnili akce známé ve světě jako No Pants Subway Ride. Mezi stanicemi Muzeum a Florenc budili pozornost, úsměvy i pohoršení.

Účastníci akce, o které se většinou dozvěděli díky stránce na Facebooku, se sešli na Václavském náměstí pod sochou svatého Václava. Na pokyn organizátora s transparentem No pants, no problem hlouček odvážlivců rozkvetl pestrými barvami spodního prádla.

Pražské metro ovládli cestující bez kalhot

Za velké pozornosti mnoha fotografů a turistů v centru Prahy se "polonaháči" vydali na trasu ze stanice metra Muzeum, dále přes Florenc, Můstek a zpět na Muzeum. Cílem akce bylo nastoupit do metra a tvářit se nezúčastněně. Na případné otázky měli připraveny různé odpovědi. "Mě hřeje mládí a láska," vysvětlil například absenci kalhot mladý muž s cestovním kufrem. Jedna z přítomných dívek měla podle svých slov připravené vysvětlení, že si vůbec nevšimla, že má holé nohy.

Pražské metro ovládli cestující bez kalhot


Někteří mladíci v barevných trenkách dělali, že se jich dění netýká a četli si v klidu noviny. Skupina však neměla šanci uniknout pozornosti médií. "Jestli to uvidí večer v televizi naši, tak mě asi vydědí," povzdychla si slečna, jejíž šedivá čepice ladila s jejími kalhotkami stejné barvy.

Pražské metro ovládli cestující bez kalhot

Lidé bez kalhot se v městské dopravě dnes měli objevit v celkem 56 světových městech. Akce se tradičně koná každý rok v lednu. Při prvním ročníku No Pants Subway Ride se v roce 2002 v New Yorku sešlo sedm účastníků, všichni muži. Ženy se zapojily až od druhého ročníku. V roce 2006 bylo osm lidí zatčeno, na čas dokonce dostali na policejních stanicích pouta, ale soudce asi po měsíci vyšetřování zastavil.

Pražské metro ovládli cestující bez kalhot
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz