130 let

Hotel Kempinski ve Svatém Mořici | foto: Reprofoto

OBRAZEM: Podívejte se, kde se schovával uprchlík Pitr

Česko
  •   11:30
SVATÝ MOŘIC - Tomáš Pitr se mohl v luxusním pětihvězdičkovém hotelu Kempinski ve švýcarském Svatém Mořici cítit jako v ráji, až do pondělí 26. července. Překrásné letovisko uprostřed Alp láká návštěvníky po celý rok. Podívejte se, kde policie chytila jednoho z nejznámějších českých uprchlíků před zákonem.

Proslulé horské středisko v kantonu Graubünden nabízelo ideální podmínky pro téměř dokonalý úkryt.

Svatý Mořic a jezero Moritz See

Ačkoliv do města na břehu jezera Moritzer jezdí tisíce turistů po celý rok, do luxusního grandhotelu Kempinski des Bains zavítá jen vybraná společnost. A velice málo Čechů.

Recepce hotelu Kempinski ve Svatém Mořici

Nejlevnější pokoj v hotelu, ve kterém se Pitra policie dopadla, stojí 430 švýcarských franků (přes 7 800 korun).

Hotel Kempinski ve Svatém Mořici

Díky léčivým termálním pramenům s vysokým obsahem železa, poskytuje resort jedinečné lázeňské služby. V okolí Svatého Mořice se také nachází několik prvotřídních golfových hřišť.

Dějiště zimních olympijských her v letech 1928 a 1948 láká na proslulé sjezdovky a unikátní zápasy evropské smetánky v pólu na zamrzlém jezeře.

Turnaj v pólu ve Svatém Mořici

Česko-slovenští miliardáři se snažili proslulou atrakci letos v únoru napodobit také na Štrbském plese v Tatrách, ovšem bez Pitra.

Podívejte se

Svatý Mořic bývá nazýván Vrcholem světa, a to nejenom kvůli tomu, že leží v nadmořské výšce 1865 metrů, ale také tím, že je oblíbeným centrem zábavy evropské i zámořské smetánky.

Hotel Kempinski ve Svatém Mořici

S oblibou sem jezdí evropská aristokracie, hollywoodské hvězdy a ostatní prominenti z celého světa. Místo si oblíbili například Aristoteles Onassis, Maria Callas, Charlie Chaplin či Alfred Hitchcock. I nyní se v uličkách plných bank a butiků světových jmen prochází arabští miliardáři, Brazilci, Turci nebo finanční aristokracie z Moskvy.

Policie nasadila volavku

Podle informací MF DNES vlákala policie tři roky uprchlého podnikatele do pasti pomocí nasazené "volavky". Měl jím být Štefan Kanaloš. Bývalý diskžokej a průvodce turistů se podle deníku stýkal s lidmi blízkými odsouzenému Tomáši Pitrovi a tvrdil jim, že mu patří jedna z jejich firem. Pod pečlivým dohledem tajných služeb se poté podařilo vypátrat Pitrův azyl v Alpách.

Rhétské dráhy

Čas od času Pitr luxusní útočiště ve švýcarských Alpách údajně opustil. Jezdil prý například do Itálie nebo Rakouska. Do Svatého Mořice vede unikátní Rhétská dráha, která je se svými 291 mosty a 91 tunely zapsána na seznamu UNESCO.

Autor: mev
  • Vybrali jsme pro Vás