31. ledna 2018 9:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Obviněná soudkyně Treglerová nesmí rozhodovat, varovala dceru před policií

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Jablonec nad Nisou Soudkyně Okresního soudu v Jablonci nad Nisou Lucie Treglerová nesmí rozhodovat. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) ji od 30. ledna zprostil dočasně funkce až do doby, než skončí její trestní stíhání. Soudkyně čelí obvinění za to, že údajně varovala dceru před policejní akcí, která se týkala jejích známých. Treglerová již dříve označila svůj případ za nesmysl a proti obvinění podala stížnost.

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu soudkyni obvinili loni v listopadu ze zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí jí až pět let vězení, informoval server iRozhlas.cz. Treglerová podle policie rozhodovala o povolení ke sledování známých své dcery. Informaci o policejní akci jí ale prozradila. 

Poprvé ji kvůli tomu kriminalisté obvinili už loni v říjnu ze zneužití pravomoci úřední osoby a ohrožení utajované informace. Státní zastupitelství ale stíhání zastavilo kvůli špatné právní kvalifikaci. Detektivové pak případ překvalifikovali a soudkyni v listopadu obvinili znovu. Dosud mohla dál rozhodovat, soud to vysvětloval tím, že případ, kvůli němuž je obviněna, se netýká její agendy.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz