6. srpna 2019 16:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Obvinění rodiče utopených chlapců v jezeře Lhota jsou nezvěstní. Soud nemůže začít

Lidé loni po tragédii položili na místě květiny a svíčky. Hrála harmonika,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé loni po tragédii položili na místě květiny a svíčky. Hrála harmonika,... | foto: ČTK

Mělnicko  Uběhl rok od nešťastné události, kdy se v jezeře Lhota utopili dva vietnamští chlapci. Matky dětí a otec jednoho z nich, kteří čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti, údajně zmizeli z České republiky.

Soudní proces s rodiči chlapců nemůže začít, jelikož rodiny zesnulých jsou nezvěstné, informovala TV Nova. Mělnický okresní soud tedy nemá kam doručit předvolání. Obviněným hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

Zmizení rodin z České republiky není jediná komplikace, která soudní líčení provází. Všichni tři rodiče si zvolili stejného právního zástupce, což je v rozporu s právními předpisy, jelikož zájmy jednotlivých obviněných si v trestním řízení odporují.

Policejní vůz v areálu jezera Lhota nedaleko Prahy, kde se ve čtvrtek odpoledne...
Na akci dohlíželi kvůli zapáleným svíčkám i hasiči.

„Vzhledem k tomu, že tito spoluobvinění si zvolili jednoho společného obhájce, podala státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství v Mělníku návrh na vyloučení takto zvoleného obhájce z důvodu, že zájmy spoluobviněných si v tomto trestním řízení odporují,“ řekl pro TV Nova mluvčí mělnického okresního soudu Jindřich Špergl. Případem se proto zabývá i Krajský soud v Praze.

Chlapci ve věku pět a sedm let se v jezeře Lhota na Mělnicku utopili loni 2. srpna. Ve vodě je našli asi po dvou hodinách pátrání potápěči. Záchranáři už chlapcům bohužel nedokázali pomoci.

Lidovky.cz