12. května 2012 11:00, aktualizováno  11:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Majitelé milionářských bytů se museli opět evakuovat

Bez opravy části developerského projektu Prague Marina , který byl 29. dubna evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bez opravy části developerského projektu Prague Marina , který byl 29. dubna evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit. | foto: ČTK

PRAHA V sobotu ráno obyvatelé luxusního bytového komplexu Prague Marina v pražských Holešovicích opět slyšeli praskání ve zdech. Na místo proto dorazili hasiči, kteří rozhodli o preventivní evakuaci. Přivolaný statik ale nebezpečí vyloučil a nájemníci se opět vrací do bytů.

„Přivolaní hasiči také slyšeli praskání, a proto se rozhodli byty preventivně evakuovat,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. O nové evakuaci informovala jako první agentura Mediafax.

Přivolaný statik ale konstatoval, že dům je v pořádku a podpěry jsou dostatečným řešením k zajištění bezpečnosti. Praskání prý bylo způsobeno prudkou změnou teplot v noci na sobotu.

Ve stejném bytového domu se koncem dubna zdeformovalo několik sloupů konstrukce, hasiči proto z domu vystěhovali zhruba 30 lidí.

Stavaři minulý týden dům zajistili kovovými podpěrami a mluvčí Metrostavu František Polák ve čtvrtek oznámil, že "budova je schopná bez omezení plnit svou funkci.

Prohlášení statika o bezpečnosti stavby ale mnoho lidí z domu nevěří. Vypracovala ho totiž firma firma Recoc, která se podílela i na stavební dokumentaci k projektu Prague Marina a dlouhodobě spolupracuje i se zhotovitelem celé stavby - společností Metrostav.

PROHLÁŠENÍ STATIKA SI PROHLÉDNĚTĚ ZDE:

Prohlášení statika ohledně stavu budovy Prague Marina

Prohlášení statika ohledně stavu budovy Prague Marina

V projektu Prague Marina bylo na nábřeží u holešovického přístavu vybudováno 338 bytů, většina z nich už je prodána.

ČTĚTE TAKÉ:

Zhruba devadesátimetrový byt se prodává za pět milionů korun, v domech jsou ale i byty o rozloze 200 metrů čtverečních, jejichž cena je více než 15 milionů korun.

mevMartin Nevyhoštěný

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!