Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obžalovaný: Kamaráda jsem zastřelil omylem

Česko

BRNO Svému nejlepšímu kamarádovi namířil na hlavu pistoli a stiskl spoušť. Zazněla rána, muž zemřel. Včera pětatřicetiletý Martin Soukup před senátem brněnského krajského soudu tvrdil, že se jednalo o tragický omyl.

Obžalovaný otec čtyř dětí vypovídal se slzami v očích. V Tavíkovicích na Znojemsku prý loni v září rozhodně neměl v úmyslu vraždit. „Stoprocentně jsem si myslel, že pistoli nabíjím slepým nábojem,“ uvedl Soukup, který se následně kamarádovi marně pokoušel zachránit život. Nepomohl ani okamžitý letecký transport do Brna. Postřelený zemřel na urgentním příjmu fakultní nemocnice.

Soukup společně se svým kamarádem pracoval v brněnském Ústavu soudního lékařství. Jejich spor údajně vyvolala chybně doručená textová zpráva o objednávce marihuany, za kterou se Soukupův kamarád omlouval jeho manželce. Oba muži byli opilí. Když provinilec klečel na kolenou a žádal ženu o odpuštění, vytáhl Soukup zbraň a vystřelil. Podle něj se mu v batohu smíchaly ostré náboje se slepými. Soud pokračuje i dnes.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: