Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ochladí se, na horách bude sněžit

Česko

  16:07
PRAHA - Přízemní mrazíky a na horách sněhové přeháňky předpovídají meteorologové na konec týdne. Zatímco v úterý mohou místy teploty vystoupat až k 23 stupňům Celsia, v sobotu se podle očekávání meteorologů vyšplhají nanejvýš k 14 stupňům.

Na horách bude sněžit. foto: ČTK

Ochlazovat se bude pozvolna od středy, přičemž od pátku bude trend výraznější. "Odpolední teploty se budou od soboty pohybovat od 9 do 14 stupňů, v noci budou klesat na 5 až 1 stupni Celsia a místy se vyskytnou přízemní mrazíky," uvádí na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Podle předpovědi tak budou moct Češi lyžovat v jedné z nejdelších sezon posledních let až do konce dubna. O uplynulém víkendu, kdy v nížinách naplno rozkvetly tulipány, ještě lyžovaly stovky lyžařů. Sezonu tento víkend ukončili v Krkonoších ve SKI areálu ve Špindlerově Mlýně i na Mísečkách, v harrachovském Rýžovišti, v areálu Stupava na Uherskohradišťsku či na Červenohorském sedle v Jeseníkách. Milovníci lyží ale ještě nemusejí zoufat. Až do konce dubna se bude lyžovat ještě například v Krkonoších v areálu v Horních Mísečkách a v Jeseníkách na Ovčárně.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!