Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ochrana volání po internetu posílí

Česko

INTERNET

BRNO Výrobci antivirů se budou stále víc zaměřovat také na ochranu internetového volání a takzvaných chytrých mobilních telefonů. Ty zatím v Česku nejsou příliš rozšířené, podle odborníků je ale jen otázka času, kdy tyto oblasti hackery zaujmou. ČTK to zjistila na mezinárodním veletrhu Invex v Brně.

Internetové volání využívá stále víc lidí. Například v síti Skype je jich zaregistrováno přes 220 milionů. IT odborník Jiří Palyza upozorňuje, že kromě klasických virů hrozí u volání přes síť i nebezpečí odposlechu. To by mohlo poškodit hlavně firmy, které systém hojně využívají pro vnitropodnikovou komunikaci. „Již nyní existují programy, které to dokážou odhalit,“ doporučil Palyza.

Specialisté netuší, zda mohou viry v moderních systémech dostoupit do takového stadia jako u klasických počítačů. „Bude to záležet hlavně na tom, jak se rozšíří systémy samotné,“ soudí Petr Odehnal ze společnosti Grisoft.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...