Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 9 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Od Pirátů jde k Topolánkovi. Jako jediný může zničit pakt Zeman-Babiš, říká marketér Horák

Jakub Horák vytvořil kampaň Pirátům | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Horák vytvořil kampaň Pirátům | foto: archiv Jakuba Horáka

PRAHA „Rozhodl jsem se po zralé úvaze, protože mám pocit, že Topolánek je jediný, kdo má sílu rozstřelit mocenský pakt Zeman-Babiš,“ uvedl veřejně donedávna marketingový „génius“ pracující pro Piráty Jakub Horák, proč se rozhodl přejít do týmu prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. „Líbí se mi jeho energie - země potřebuje změnu, a on má k té změně sílu,“ sdělil v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Ještě před nedávnem pracoval pro Pirátskou stranu. V rozhovoru pro server Lidovky.cz vysvětlil, proč se rozhodl pro partaj, která nakonec s ucházejícím výsledkem uspěla ve volbách: „Řekl jsem si, že to je báječná příležitost - jednak se zbavím povinnosti založit hnutí - Piráti mi v té době ostatně přišli velmi blízcí Hnutí Nevím - a navíc si ještě vyčistím karmu, protože dělat kampaň pro stranu, která má v průzkumech tři procenta, má předsedu s dredama a pověst bojovníků za stahování filmů - to přece každý chápe, že nedělám pro peníze.“

Aktuálně mnohé překvapil svým rozhodnutím přejít do jiného politického týmu. K Topolánkovi. Tuto možnost před ním nicméně odmítl Martin Jaroš, expert v oblasti mobilních služeb, který pracuje pro velkého katarského operátora Ooredoo

„Přátelé, dovolte mi oznámit, že jsem přijal nabídku od Mirka Topolánka a jsem nyní v jeho volebním týmu. Situace v zemi potřebuje změnu a on má na to sílu. Velmi se na tu jízdu těším,“ napsal na svém facebookovém profilu Horák. Reagoval tak na množící se reakce z jeho okolí, z nichž některé nebyly vůbec příznivé. Server Lidovky.cz Horákovi položil několik dotazů k jeho novému angažmá.

Lidovky.cz: Proč jste se rozhodl pracovat pro Topolánka? 
Líbí se mi jeho energie - země potřebuje změnu, a on má k té změně sílu. Spousta lidí z mého okolí propadala chmurám: Zeman vyhraje volby, Babiš bude roky vládnout bez důvěry. Už jsme se s tím skoro smířili. Najednou ohlásil kandidaturu Topolánek. To mění všechno. 

Lidovky.cz: Jaké jsou reakce vašeho okolí? 
Hodně lidí nabízí pomoc. Já ale nejsem hlavou kampaně, ani její tiskový mluvčí. Jsem jen textař - pomůžu se slogany. 

Lidovky.cz: Na jaké pozici vlastně budete pracovat? Respektive co je vaším úkolem?
V současné chvíli analyzuji motivátory a bariéry značky Topolánek a rád přiložím ruku k dílu.

Lidovky.cz: Zazlívá vám to někdo? 
Nezazlívá, lidé vědí, že se chovám autonomně. Pochybnosti například ohledně amnestie pro Dalíka ale vyjadřuje hodně lidí. 

Jakub Horák

Spisovatel, cestovatel, marketingový odborník a hudební producent.

Autor knih Ostrov (debut, 1992), Zlatá rána, Je to všechno pakárna, nově i Kočky jsou vrženy

.Jako marketingový expert působil v agenturách MarkBBDO a TBWA. Jako hudební producent stál za návratem Vanessy i comebackem Bruna Ferrariho. Spoluzakládal Hnutí Nevím, což deklaroval jako hnutí pro lidi, kteří nevědí, koho volit. Hnutí Nevím však do voleb nešlo. Už dříve spolupracoval na kampaních ODS i TOP 09, pak jej přetáhli sociální demokraté.

Lidovky.cz: Co Vás vedlo k tomu přestat spolupracovat s Piráty? Byla to časově ohraničená práce?
Měl jsem smlouvu na volební kampaň. Plánujeme spolupracovat dál - prezidentská kampaň je časově omezená. Piráti jsou skvělí. Svět není černobílý. 

Lidovky.cz: Na Facebooku jste zmínil, že Vám vadily neustálé dotazy na Antifu a tak dále. To bylo tím důvodem?
Na Facebooku jsem napsal, že tentokrát už nechci vést debaty o volbách, kde se u mě na profilu každý den stovky lidí hádaly o Pirátech, o Antifě, o přímé demokracii. Ať se lidé hádají na profilech kandidátů - ty jsou k tomu určeny.

Lidovky.cz: Máte s Piráty i nadále dobré vztahy, nebo vás nějaké jejich aktuální či minulé kroky přesvědčily o tom, že u nich s nimi nechcete spolupracovat?
Piráti jsou skvělí a nikdo z mých přátel nelituje, že jsme je podpořili. Ivan Bartoš i Jakub Michálek postupují uvážlivě a rostou z nich velké postavy politické scény. Nezklamali mě v jediném bodě a držím jim palce.

Lidovky.cz: Už jste vystřídal několik politických týmů. Jak se rozhodujete v tom, s jakými politiky budete spolupracovat?
Politický marketing je věc, která vás celého vtáhne. Proto chci dělat pouze s lidmi, které obdivuji a něčím mě inspirují. Mám rád lidi, kteří mají šťávu.

10.listopadu 2017 v 08:52, příspěvek archivován: 10.listopadu 2017 v 11:03

Takových zpráv mi chodí poměrně dost. Jo, jsou to paradoxy. Přátelé, já bych už asi nesnesl znovu to vypětí z parlamentních voleb, kdy se tu hádaly stovky lidí na téma Antifa a podobně, takže toto je poslední post k mé současné zakázce. Díky všem za podporu, komu se to nelíbí, tak odpovídám, že jsem se rozhodl po zralé úvaze, protože mám pocit, že Topolánek je jediný, kdo má sílu rozstřelit mocenský pakt Zeman-Babiš.

Nejsem hlavou kampaně, nejsem její tiskový mluvčí, ale rád přiložím ruku k dílu. Teď už je to hop nebo trop, tak jsem si taky vsadil do hry Hezký víkend.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...