21. února 2017 18:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Od začátku zimy v Praze umrzlo 17 lidí. K podchlazeným vyjelo 191 sanitek

Sanitka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka - ilustrační foto. | foto: ZZS HL. M. PRAHY

Od začátku loňského září zasahovali pražští záchranáři u 17 případů úmrtí, které mohly souviset s nízkými teplotami. Celkem bylo podchlazení důvodem ke 191 výjezdům sanitek. V úterý to sdělil mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

Údaje o počtu umrzlých a podchlazených lidí jsou podle Horna orientační. „Vychází ze stanovení pracovní diagnózy k výjezdu, popřípadě z předběžného odhadu záchranáře nebo lékaře,“ uvedl mluvčí. Přesnou příčinu úmrtí potvrdí či vyvrátí až pitva.

Letošní leden byl podle meteorologů sedmý nejchladnější od roku 1961. Průměrná měsíční teplota minus 5,6 stupně Celsia byla skoro o tři stupně nižší než je dlouhodobý průměr.

Mimořádně nízké teploty ohrožují zejména lidi žijící na ulici. Podle analýzy, kterou si nechal zpracovat pražský magistrát, žije v metropoli 4000 až 5000 lidí bez domova. Čtyři pětiny z nich jsou muži. Každý desátý člověk bez přístřeší je cizinec, nejčastěji ze Slovenska.

ČTK
V. Hamáček Očistná síla zimy :-) 20:01 21.2.2017

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz