Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odborář Dušek se omluvil šéfovi drah, ale jen za homosexuála

Česko

  9:43
PRAHA - Odborář Jaromír Dušek se omluvil šéfovi Českých drah, ale jen z části. "Umím si představit, že se tunelářovi a nejhoršímu řediteli Českých drah omluvím za to, že jsem řekl, že je homosexuál. Na tom ostatním ale trvám," řekl Dušek na adresu šéfa ČD Petra Žaludy.

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy a zároveň náměstek pardubického hejtmana Jaromír Dušek. foto: Lidové noviny

Informaci přinesl server iDnes.cz.

Omluva Jaromíra Duška Petru Žaludovi

Omlouvám se, že jsem u člověka, který je nejneschopnějším ředitelem v historii železnice, a který dokázal připravit český stát a daňové poplatníky o historicky nejvíce peněz, utratit nejvíce prostředků za údajné PR, zbavit ČD desítek milionů cestujících a dosáhnout v některých produktových vertikálách dopravní odbornosti na úrovni homeopatika, dopouštět se daňových úniků, které díky jeho kontaktům nebudou nikdy šetřeny, za slůvko homosexuál u jeho osoby. Zda skutečně je, či není, nebudu blíže zkoumat.


Šéf ČD Žaluda ale podobnou omluvu nestojí. "Pokud se pan Dušek neomluví za všechny nepravdivé výroky, tak není důvod přijímat částečnou omluvu," vzkázal serveru po svém mluvčím Petru Šťáhlavském.

Už minulý týden Dušek řekl, že se omluví, když ministr dopravy Gustav Slamečka, šéf úřadu vlády Jan Novák nebo generální ředitel Českých drah Petr Žaluda veřejně prohlásí, že není homosexuál. Více čtěte zde.

Odborový předák Dušek vzbudil svými názory v rozhovoru pro LN o spiknutí homosexuálů na ministerstvu a na železnici bouři nevole. Jeho slova odsoudil například i premiér Jan Fischer a ministr Slamečka chce na Jaromíra Duška podat i trestní oznámení pro pomluvu.

"Nechci se nikoho dotknout, ale heterosexuálové spolu nedrží jako homosexuálové. Homosexuál Žaluda drží velmi úzce s homosexuálem Slamečkou. Homosexuál Slamečka měl vazby na homosexuála Nováka," říká v rozhovoru Dušek. "Já tam chci založit spolek čtyřprocentní minoritní skupiny heterosexuálů, abysme měli rovné příležitosti, protože jinak jsme v prdeli, ne jinak je budeme mít v prdeli," dodává se smíchem. Celý rozhovor si poslechněte zde.Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!