25. dubna 2012 13:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odbory se bouří proti Husákovi: Pozbyl naší důvěru, píší Lessymu

Vladislav Husák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladislav Husák | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Policejním odborářům se nelíbí, že Vladislav Husák má vést ochrannou službu. Napsaly proto policejnímu prezidentovi Petru Lessymu otevřený dopis, v němž ho žádají, aby své rozhodnutí přehodnotil, a Husáka usvědčeného ze setkání s kmotry nejmenoval do žádné řídící funkce.

Odboráři prý kvůli rozhodnutí Lessyho obdrželi stovky rozhořčených e-mailů. "Žádáme Vás, abyste tohoto policistu, bývalého policejního prezidenta, nejmenoval do výše uvedené funkce a nadále s ním ani do žádné řídící funkce u Policie České republiky nepočítal. Plk. Mgr. Vladislav Husák svými kroky v minulosti, svými styky a chováním pozbyl důvěry příslušníků Policie České republiky a jeho jmenování na toto či jiné vedoucí místo pouze zhorší obraz bezpečnostního sboru uvnitř i navenek," píší v dopise.

ČTĚTE TAKÉ:


Lessyho předchůdce ve funkci policejního prezidenta by měl podle nich pracovat jako řadový policista.

Minulý týden Husák požádal Lessyho o uvolnění ze své funkce náměstka policejního prezidenta. Podle služebního zákona se mohl ucházet o tři volná místa v nižší tarifní třídě - šéfa ochranné služby, Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování nebo krajského ředitele Ústeckého kraje.

Dopis policejních odborů Lessymu

Svůj odchod z vedení policie nabídl loni poté, co se v médiích objevily zprávy o tom, že se v Obecním domě setkal s kontroverzními podnikateli Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem. Vedle nich tam měl být i exprimátor Pavel Bém. Náměstek tvrdil, že šel kolem a jen se zastavil pozdravit své známé. Janoušek tam podle něho vůbec tehdy nebyl.

Lessy však rezignaci svého náměstka přijal až koncem března poté, co lobbista podle policie srazil v opilosti autem ženu. Nechtěl prý, aby byla policie v této kauze jakkoli zpochybňována, přestože podle policejního prezidenta nebylo sebemenší podezření, že Husák v posledních měsících s Janouškem komunikoval. Husák ve svém prohlášení odmítl spojování svého odchodu s Janouškem či jeho incidentem.

ogoOndřej Golis, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR FINANČNÍ ÚČETNÍ s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč