Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Odchod z Monaka není v plánu

Česko

PRAHA Hned dvakrát se v sobotu ocitl v objetí spoluhráčů. Teprve ve čtvrtém kole francouzské ligy nastoupil český fotbalový kanonýr Jan Koller (34) v dresu Monaka od začátku, a jako by chtěl říci - vidíte? Hned dvěma góly přispěl k vítězství na půdě Sochaux 3:0.

* LN Brazilský trenér Monaka Ricardo vás dosud opomíjel, chodil jste na hřiště až ke konci zápasů. Cítíte zadostiučinění?

To snad ani ne. Ale jsem rád, že se mi utkání povedlo, bylo to pro mě hodně důležité. Trenér, který k týmu přišel před sezonou, mi konečně dal šanci a já ji využil. Že budu hrát, mi řekl už po středeční domácí výhře nad Metami 2:0, těšil jsem se.

* LN Co vám po tak impozantním návratu říkali spoluhráči?

Že je to paráda, samozřejmě mi gratulovali. Hlavní je, že dobrou práci odvedlo celé mužstvo, s výjimkou prohry na hřišti Lorientu 1:2 nám sezona vychází.

* LN Hovořil jste po utkání s trenérem?

Kdepak, zápas se tady hodnotí až druhý den. Ale jelikož se teď řada z nás rozjela na středeční reprezentační utkání, zřejmě k tomu dojde až ve čtvrtek. Na trenérovi ale byla znát velká spokojenost.

* LN Vybavil jste si po zápase období nejistoty, jaké jste v roli náhradníka v Monaku prožíval?

Takové je to tady pořád, nikde není psáno, že budu mít místo v základu neustále. Ale teď jsem snad položil na stůl docela slušný argument, proč bych měl hrát.

* LN V minulých dnech jste naznačil, že vám role náhradníka nesedí a zájem o vaše služby projevilo hned několik klubů, mj. i Feyenoord. Zaječí úmysly už jsou minulostí?

Platí to, co dřív - soustředím se na Monako, nechci za každou cenu pryč. Vidím, že by se mohlo blýskat na lepší časy, odchod nemám v plánu.

* LN V pondělí máte reprezentační sraz před středečním zápasem ve Vídni s Rakouskem. Těší vás střelecký návrat i kvůli reprezentaci?

Samozřejmě, protože hrát by měli ti, kteří hrají i v klubech. A když se daří, cítíte se líp i fyzicky, žádné potíže jsem neměl.

Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...