Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vrchní soud vyřídil stížnost žalobce proti přerušení trestu lobbisty Janouška

Lobbista Roman Janoušek u soudu foto:  Dan Materna, MAFRA

Olomouc - Olomoucký vrchní soud již vyřídil stížnost státního zástupce na rozhodnutí brněnského krajského soudu, který koncem dubna přerušil trest Romanu Janouškovi na další dva roky ze zdravotních důvodů, uvedla Česká televize. Vrchní soud rozhodnutí krajského soudu změnil, zatím však není jasné, s jakým výsledkem, informovala televize s odkazem na justiční databázi Infosoud.
  12:51aktualizováno  15:31

Podle informací soud o stížnosti rozhodoval v úterý v neveřejném jednání. Mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma řekl, že rozhodnutí ještě neobdrželi.

Krajský soud v Brně prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi o další dva roky přerušení výkonu trestu, a to ze zdravotních důvodů na konci dubna. Proti usnesení podal stížnost státní zástupce, Vrchní soud v Olomouci o ní rozhodl v úterý. „Mohu jen potvrdit, že se to rozhodlo, bylo to ale v neveřejném jednání, takže bližší informace nemohu sdělit,“ řekl ve středu mluvčí soudu Stanislav Cik.

Roman Janoušek před jednáním u Vrchního soudu v Praze (16. září 2014)
Roman Janoušek byl odsouzen k trestu čtyř a půl roku za to, že v březnu 2012...

Rozhodnutí zatím neobdrželi ani žalobci, kteří proti původnímu usnesení podali stížnost. „K nám to ještě nedoputovalo, je to čerstvé. Oficiálně to také nevíme,“ řekl ve středu Olma.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Výkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Za mřížemi dosud strávil zhruba rok a čtvrt. Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. V době přerušení trestu ho sledování nařízené pražským vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Server Seznam Zprávy letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...