10. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pospíšila odmítl. Mladý Mišík nakonec nebude za TOP 09 na podzim kandidovat

Adam Mišík s otcem Vladimírem v pozadí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adam Mišík s otcem Vladimírem v pozadí. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Měl rozšířit řady umělců, kteří se rozhodli využít svou slavnou tvář v budování politické kariéry. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil s ním počítal pro pražskou kandidátku v podzimních komunálních volbách. Zpěvák Adam Mišík, syn hudebníka Vladimíra Mišíka, ovšem vstup do politiky kvůli kariéře zatím odmítl.

„Ačkoliv v minulém týdnu přes jedno médium proběhla informace, že bych se opravdu zapojil do komunálních voleb jako kandidát, nestane se tak,“ sdělil Adam Mišík serveru Lidovky.cz. „Rozhodl jsem se nekandidovat vzhledem ke svým pracovním závazkům: jak kampaň, tak případná funkce zastupitele by nešly skloubit plnohodnotně.“

Jednadvacetiletý rodák z Prahy s TOP 09 už nějakou dobu spolupracuje a podporuje ji. Společně se snaží zapojit mladé lidi do politiky a přiblížit jim výhody členství v Evropské unii. I proto jej strana oslovila.

„Nabídky si velmi vážím a chci se zasadit o zlepšení života na mé rodné Letné (část Prahy, pozn. red.), ale prozatím to bude jen z pozice občana a umělce,“ dodal Mišík.

O tom, že syn zakladatele kapely Etc... zpěváka někdejší slavné rockové kapely Blue Effect či kapely Flamengo bude kandidovat v říjnových volbách do zastupitelstva hlavního města, informoval minulý týden jako první server Týden.cz, který citoval předsedu strany Jiřího Pospíšila. „Adam Mišík bude na kandidátce pro hlavní město Prahu na 22. pozici,“ uvedl tehdy europoslanec se slovy, že si kandidatury zpěváka váží.

Adam Mišík s otcem Vladimírem na vyhlášení filmových cen Český lev.
Vladimír Mišík a Adam Mišík přišli do pražské Lucerny podpořit Jiřího Drahoše...

„Právě jeho upřímný zájem o politiku a veřejné dění nás utvrdily v myšlence, že jde o vynikajícího kandidáta. Sdílí naše hodnoty a proevropské postoje, je vzorem pro mladé lidi,“ doplnil Pospíšil pro Týden.cz.

Serveru Lidovky.cz předseda TOP 09 v pondělí řekl, že neví o žádné změně. „Měl jsem poslední informaci, že kandiduje za nás, jestli změnil svůj názor, tak to komunikoval s lidmi z Prahy,“ uvedl. Podle informací redakce ovšem Mišíkova kandidatura nikdy nebyla zcela potvrzena.

Adam Mišík se stal v roce 2013 objevem roku v anketě Český slavík Mattoni. Vedle zpěvu se věnuj také herectví, objevil se v řadě tuzemských filmů a seriálů. Před letošními prezidentskými volbami otevřeně podporoval se svým otcem neúspěšného uchazeče o Hrad Jiřího Drahoše.

Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.