Pátek 16. dubna 2021svátek má Irena 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Odmítnutý Čunek: Nejsem rád, ale zklamání je silné slovo

Lidovecký senátor Jiří Čunek není rád, že ho kolegové nezvolili mezi místopředsedy Senátu. Nespravedlnost ani zklamání ale necítí a vedle bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové se mu sedí dobře. V rozhovoru s novináři trvá na tom, že nespravedlnosti je potřeba pojmenovávat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Bezděk 22.11.2012 11:17

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Ano, vynikáme jako národ početnou skupinou špinavců, to slovo špinavec bych v mnoha případech nahradil kecalů, jak z Prodané nevěsty. Vemte si na př. toho Losa, : " kdyby ne Havla, tak chodíme s mávátky .., " S takto primitivním názorem přijde někdo po 23 létech, jakoby ani nějaký Reagan nebyl. A co se týká Čunka, to je zcela jinak, než si zdejší neznalci myslí, berouc informace z bedny. Tenkrát socani ( jako vždy ) chtěli položit Topolánkovu vládu tím, že vyřadí Čunka a tak se vyrobila aféra na Čunka a aby to prošlo, tak to neřešili ( tu aféru ) ve Vsetíně, kam to patřilo, ale dali to řešit do Přerova , kde je plno ještě postkomunistických poskoků. Této sviňárně naštěstí zabránila Vesecká a věc se řešila jinde. V podstatě šlo ale o to, udržet Čunka a tím podržet Topolánkovu vládu, kterou pak Topolánek stejně ztratil ( protože ODS je nepoučitelná ). Aféra končila u soudů tím, že Nej. soud vydal rozhodnutí, že v akci Čunek, byl porušen zákon. Já, vycházejíc z tvrzení, že porušení zákona ( zákonů ) je trestné a že každý, kdo se o takovém činu dozví, je povinnen to oznámit, což jsem tedy asi jako jediný v republice udělal a podal jsem na vrchního státního zástupce v Přerově  ( Obsta) a na vrchního vyšetřovatele Šošovičku z Olomouce trestní oznámení.  Bylo mě i odpovězeno a zůvodněno - lidově řečeno, jak to bylo zameteno pod koberec. Nějaká rozhodnutí Nej. soudu jsou asi pro postbolševicou garnitru jen tak na srandu králíkům. Pan Čunek dopadl v " naší " společnosti přesně dle rčení : " Čiň čertu ( tedy v tomto případě ODS ) dobře, peklem se ti odmění ". Pane Čunek, musíte to mezi těmi ....... nějak vydržet.

F. Vejr 22.11.2012 9:40

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Nemylte se pane Losa. Kde byl tedy Havel s Rumlem když studenti udělali revoluci? Byla jsme již poslední země kde se drželi komunisté. Dle Vás by jsme zůstali skanzenem a chodili mávat ? Dle Vás dohoda Havla s Adamcem a Mohoritou o nerevanši neukotvila u nás komunisty? Havel nerozbíjel pravici nerozbil pravicovou vládu?

Havel nezlikvidoval svou třetí komorou v Brně nový volební zákon, který by dával silné vlády? Jasně pravice má svou vinu tím, že se za Topola rozkročila a stratila voliče. Elišku do toho neplepleťte, to je folklór.

M. Komárek 22.11.2012 7:31

Zamotat Havla do případu Čunek

je opravdu už absurdní. Neměli bychom spíše být v údivu ze situace, že Senát, jehož rolí má být dozor moudrých jednotlivců nad počínáním politických stran, je ovládán monolitem rudých odborářů? V podstatě nastal pravý opak smyslu založení této instituce ...

L. Písařík 22.11.2012 7:18

Čunku....

... já nevím, kde se bere ten smrad, který je kolem tebe a tvých afér, měl by ses lépe očistit.

F. Skupík 22.11.2012 6:42

Re: Takový gauner

Rečku ty asi politiku moc nesleduješ ,že jo?Jinak bys to všechno musel vědět co se dělo okolo Čunka.

F. Skupík 22.11.2012 6:38

Re: Takový gauner

Právě že Vesecká a ti její posluhovači rozhodli,že Čunka před soud nepustí.Dokonce ,řekl jeden st.zástupce,že ....k vůli tomu aby se strana a vláda udržela u moci(ODS KDU SZ)....MUSÍ!!!!!!!!!!!!MUSÍ!!!!!!!!!!!!!!!!! JÍT SPRAVEDLNOST STRANOU!!!!!!!!!!!!!!!Co to je? to je demokracie????

F. Skupík 22.11.2012 6:31

Re: Takový gauner

Čunek podle hlasů do senátu patří.Zvolili ho lidé.Je třeba respektovat  výsledky voleb,že modří panáčci?Vám se to moc nedaří pochopit,že jo?Ale do vedení senátu ani náhodou.Už se zprofanoval za vlády Topolánka.Celý národ se bavil nad jeho podvody se dvěma občankama a ušetřenými (Čunkování)milióny ze sociálních dávek.Morálně tak patří Čunek za mříže a né nějaký pomalovač plakátů Smetana.

M. Losa 21.11.2012 22:58

Re: Takový gauner

Máte pravdu v tom, že p.Čunek do senátu patří, protože tamní  lidé si jej zvolili.

Máte pravdu v tom, že diskuze formou napadání a nadávek je o ničem.

Nemáte pravdu v tom, že nakonec soud uznal, že jeho obvinění se nezakládá na pravdě. K soudu nedošlo. Trestní stíhání p.Čunka bylo zastaveno. A dodnes se jiní odborníci než my přou o to, zda to bylo dobře či špatně.

M. Losa 21.11.2012 22:23

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Pro nechápavého Schejbala: Přečtěte si laskavě pořádně, co a jak je napsáno v příspěvku, který jste slovy "Přesně tak ..."  svou reakcí podpořil, a pak mluvte o lhářích.

Jak říkám, napadat a nadávat, to chce fakt chlapa s ... Do diskuze to ale často nestačí.

M. Losa 21.11.2012 22:14

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Pro nechápajícího Schejbala: Přečtěte si laskvě pečlivě, s čím jste v diskuzi souhlasil a svým příspěvkem podpořil, pak mluvte o lhářích.

O. Schejbal 21.11.2012 21:53

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Pro nechápajícíhé Losu: Ukažte mi v mém příspěvku slovo proti Havlovi vy lháři.

A. Reček 21.11.2012 21:26

Re: Takový gauner

Pane Skupíku Čunek do senátu patří!  Chybělo jen 900 hlasů v okrese a byl zvolen už v prvním kole.  Tamní lidi ví daleko lépe než vy oč v jeho kauze šlo a oč tam jde dnes.  Vyjadřujete se skutečně bolševicky - gauner, lump, tunelář.  Máte důkaz ? Pokud ne, pak jen papouškujete to co uměle bylo proti němu vykonstruováno a médiemi záměrně šířeno.  Nakonec sám soud uznal, že jeho obvinění se nezakládalo na pravdě.

M. Losa 21.11.2012 20:43

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Pro Moslera, Vejra a Schejbala:

Zesměšňovat někoho kvůli jeho vzhledu, názoru atd., a ještě na dálku v internetové diskuzi, to chce fakt chlapy s   g u l a m a.

A co máte proti Havlovi? Nebýt jeho a jemu podobných, tak byste se dodnes potkávali s mávátkama před tribunou na 1.máje a nedávno v lampionovém průvodu na oslavu VŘSR ...

F. Skupík 21.11.2012 20:34

Takový gauner

.lump tunelář vůbec nepatří do senátu.Natož aby byl ve vedení.

M. Losa 21.11.2012 20:33

Já jsem rád a zklamán také nejsem.

P.Čunek konal ve věci, kde jiní politici jsou dodnes bezradní a plácají obecné teorie, které v praxi nefungují. Pokusil se řešit otázku nepřizpůsobivých obyvatel Vsetína. Jezdím kolem Vsetína a věřím, že mnozí z "postižených" nikdy před přestěhováním takové bydlení neměli. A nechápu tehdejší povyk různých iniciativ.

P.Čunek se vymezoval jako politik, který m.j. bojuje proti korupci a zneužívání sociálních dávek.

Na druhé straně mám v paměti jeho případ údajného uplácení a pobírání sociálních dávek v devadesátých letech, kdy je nepotřeboval. Jeho pokusy vysvětlit tyto kauzy ve mně zanechaly hluboký dojem.

Myslím si, že kázal vodu a pil víno.

Proto chápu všechny, kteří jej v politice nechtějí. Patřím k nim také.

O. Schejbal 21.11.2012 20:33

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Přesně tak, čestného člověka ta prohnilá sebranka mezi sebou moc ráda nevidí.

F. Vejr 21.11.2012 18:40

Re: Čunek je jeden z mála čestných politiků,

Ano pane Mozer, je to politování hodné jak to dopadlo. Havlisté budou škodit ještě asi ten nějaký omezený čas. Eliška - Tlouštík nikdy nepochopila, že Václav Havel sloužil lži a nenávisti.

A. Reček 21.11.2012 17:48

Pro ty žurnalisty, kteří jej napadali od prvopočátku

výsledek hlasování bude pohlazením na jejich duši.  A začalo to hned po druhém kole senátních voleb začátkem listopadu 2006.  Vlajkovou lodí proti němu byl dlouhou dobu Respekt.  Tehdy sponzorovaný K.Schwarzenbergem. Dodnes ti investigativci novinoví v Praze nemohou pochopit, proč tolik lidí jej na Valašsku volí.

L. Mosler 21.11.2012 17:16

Čunek je jeden z mála čestných politiků,

kteří tady jsou, kteří se dovedli vypořádat z falešným trendem politické korektnosti. Je ovšem faktem, že ke stádu špinavců, kteří jej pomlouvají se připojila i havlova ústavosoudkyně Eliška Tlustá...


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...